İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. Amazon Türkiye’de Hizmete Başladı,Nasıl  Satış Yapabilirim ?

Amazon Türkiye’de Hizmete Başladı,Nasıl  Satış Yapabilirim ?

Amazon türkiye'de hizmete başladı , nasıl amazon türkiyede satış yapabilirim

Amazon Türkiye bugün resmen hizmete  başladı

Türkiye’ye gireceği kesinleştikten sonra ne zaman açılacağı gündemden düşmeyen Amazon’un Türkiye operasyonu bugün fiilen başladı. Amazon.com.tr adresinden hizmet verecek olan şirket, bugün ana sayfasına aşağıda paylaştığımız mektubu ekleyip operasyonunu başlattı.

Amazon.com.tr

15 farklı kategoride milyonlarca ürün sunacağı belirtilen Amazon Türkiye’nin aynı zamanda ücretsiz kargo seçeneği de bulunuyor.

Amazon Türkiye ‘de Nasıl  Satıcı Olabilirim ?

Amazon Türkiye , Satıcıların sistemi ücretsiz denemesi için kısa süreliğine Aylık 99 TL olan ücretini ücretsiz olarak  sunan Amazon faaliyetlerine tam olarak başladıktan bir süre sonra ücretli kayıt alımına geçecektir.

Amazon Türkiye’de satıcı olmak için yapmanız gerekenler

 • İlk önce buraya tıklayarak kayıt sayfasına gidin.
 • Hesap açmak için ihtiyacınız olacak şeyler ;

  1. Kredi Kartı 
  2. Telefon Numarası
  3. Firma Kayıt Bilgileri 
  4. İrtibat Kişi Bilgileri 
  5. Banka Hesap Bilgileri

  Ödemelerin 14 günlük periyotlarda banka hesabına yatırılır (Amazon Satıcı ücretleri düşülerek) ve her para yatırma işlemi yapıldığında e-posta ile bilgilendirilirsin.

   

Amazon.com.tr ücret yapısında 2 ana bileşen bulunmakta

 1. Aylık Üyelik Bedeli
 2. Satış Hizmet Bedeli

 

 1. Aylık Üyelik Bedeli
  Profesyonel Satış Planı aylık üyelik bedeli 99 TL’dir. Profesyonel Satıcı olarak, Amazon’un e-ticaret teknolojisinin avantajlarına erişirsin.Şuan hesap açarsanız aylık 99 TL üyelik ücreti yerine sadece 0 TL ödersiniz.Bu promosyon, erken kayıt olan satıcılar için ve limitli bir süre geçerlidir.
 2. Satış Hizmet Bedeli
  Satıcılar sattıkları her ürün için, kategoriye göre değişen oranlarda bir satış hizmet bedeli öder.Satış hizmet bedeli, toplam satış fiyatı üzerinden hesaplanan bir yüzdedir (kategoriye göre %6 – %10 arasında değişmektedir)Toplam satış fiyatı, müşteri tarafından ödenen toplam tutardır. (Ürün fiyatı, kargo, varsa hediye paketleme masrafları da dahil, müşteri tarafından ödenen toplam tutar)

Yorum Yap

Yorum Yap