1. Ana Sayfa
  2. Kategorilendirilmemiş
  3. American Express ve Santander, ABD-İngiltere arasındaki hızlı ödeme için Ripple’ı kullanıyor
Trendlerdeki Yazı

American Express ve Santander, ABD-İngiltere arasındaki hızlı ödeme için Ripple’ı kullanıyor

Ripple (XRP) , ABD ile İngiltere arasında hızlı sınır ötesi ödemeler sağlamak için American Express ve Santander ile bir ortaklık açtığını duyurdu.

American Express ve Santander, ABD-İngiltere arasındaki hızlı ödeme için Ripple'ı kullanıyor

Ripple, American Express ve Santander ile Ethereum World News tarafından hazırlanan bir rapora göre ABD ve İngiltere arasındaki sınır ötesi ödemeleri daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştiren yeni bir işbirliğini duyurdu.

Her iki şirket de aslında Ripple’ın xCurrent’inin kullanıcıları olmuştur. Santander, İspanya, İngiltere, Brezilya ve Polonya’daki perakende müşterilere anlık sınır ötesi ödeme yapabilmelerini sağlayan One Pay FX ödeme platformuna güç sağlamak için teknolojiyi kullanıyor. America Express, Money 20/20 etkinliğinde xCurrent kullanımını onayladı.

Bununla birlikte, yeni ortaklık ile American Express’in iş müşterileri, RippleNet’in İngiltere Santander banka hesaplarına anlık izlenebilir sınır ötesi ödemeleri yapacağı için FX Uluslararası Ödemeler (FXIP) üzerinden ödeme yapabilecekler.

American Express’in Executive VP ve CIO’su Marc Gordon’a atıfta bulunarak, “Ripple ve Santander’le olan bu işbirliği, dünya çapında parayı hareket ettirme şeklimizi geliştirerek, blok zinciri yolculuğumuzun bir sonraki adımını temsil ediyor.” açıklamasında bulundu.

Ripple’dan Brad Garlinghouse da işbirliğiyle ilgili iyimserliğini dile getirdi: “American Express ve Santander ile kurumsal müşterilerin küresel ödemelerde karşılaştığı sorunları çözmede büyük bir adım atıyoruz. Transferler, gerçek zamanlı olarak tamamlanacak ve paranın bugünkü kadar hızlı hareket etmesine izin verecek. ”

Teknoloji konusunda konuşan Ripple’ın Global Stratejik Hesaplar Başkanı Marcus Treacher, “Geliştirdiğimiz teknoloji, kripto para biriminden veya tokenden bir bağlantı ayırdı. Yani bunun anlamı, bir banka veya banka dışı AMEX’in, herhangi bir ara blok zinciri parasına ihtiyaç duymadan doğrudan bir fiat para biriminden diğerine doğrudan bağlantı kurabilmesi ve sadece değerinin değiş tokuş edilmesi için Ripple’ı kullanabilmesidir. ”

Yorum Yap

Yorum Yap