1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Anonim bulut depolamanın geleceği olan Siacoin

Anonim bulut depolamanın geleceği olan Siacoin

siacoin

2017 Yılında Veri Merkezlerine yapılan ihracata dayanmak, bir merkezde depolanmasının ihlal edilmeye devam ettiğini göstermektedir.

2017 Doğru İhlalleri Listesi ‘ne incelemek için buradan takip.

Verizon ihlal parametreleri, depolama şartlarına veri dışa aktaran bir kişinin klasik bir örneğiğidir;

İsrail’deki bu sistem Nice Systems olarak adlandırılır. Nice Sistemler çok saygın bir şirkettir, 150 farklı ülkeedeki 25.000 müşteriye sahiptir, ancak ihlali önleyememişlerdir. Erişilen markalar, müşteri adı, müşteri telefon numarası ve hesapla ilişkili şifrelerdir. Bir insanların Verizon hesabına yönelik olarak yeterli bilgidir. Bu sitede bir müşteri sosyal medya ve e-posta hesaplarını içeren bir müşteri telefonunu devralabilir.

Merkezi depolama birimi tek başarısızlık testi . Amazon Web Servisleri (AWS) gibi hakları sunanlar veya rakip firmalarına yönelik kötüye kullandıkları biliniyor. Derin Roots Analytics bir AWS sunucusu tarafından üretilmiş ve bir konfigürasyon hatasız bir korunmadır, bu yüze birileri  198 milyon   Amerikalı’nın  hassas görüş ihmı ve altı karakterlik Amazon alt yığını dolaştı. Bunun yapabileceği ne oldu? Deep Roots Analytics’e karşı bir sürü davası olmaktansa, bir sınıf davası olmaktansa.

Büyük Veri

World Wide Web’in kurumsal devleri Facebook, Google Vb. sınava giren ve kazandıran kuruluşlar çok yüksek bir kar elde etti.

Şu anda, S3 (Basit Depolama Hizmeti) olarak bilinen AWS,  buluttaki ana öncü koşucudur ve Dropbox, Google Drive, IBM ve Microsoft’un Azure’leri pazardaki payları için rekabet ederek büyümeye devam ediyor.

Bu cihazlar hepsi, merkezi olmayan bulut seçeneklerinin sundukları şeyiyle ilgili alanlar.

Merkezi Olmayan Bulut (Merkezi Olmayan Bulut)

Dört adet merkezi olmayan bulut platformu vardır. Bunlar   Filecoin  ,  MaidSafe  ,  Siacoin  ve  Storj  . Bu, bir disk oluşturmanıza olanak sağlar.

Piyasa katılımcıları, S3, IBM gibi merkezlerin güvenliğini sağlamak için fırsatlar, yatırım arzı ve talebi ile piyasa fiyatını artırır.

Bunların karşısında avantaj, birden fazla düğümleniyor yedekliliktir. Verilerdeki yedeklilik, tahvil ek kopyaları veya kopyalı bir parça.

Dosyalarınızın güvenliği ve gizliliği, merkezi olmayan ağ üzerinde daha iyi. Dosyalarınız ayrı ayrı ve birden fazla yumurtan yayılmıştır. Bir tane göz ardı ardına bakalım bile, bir dosyaya sahip olan özel bir anahtarla şifrelenir. Bir bilgisayarla ilgili bir dosyaya sahip olmamak, ana bilgisayarla ilgilenmeniz gerekir.

Merkezi olmayan depolama teklifleri bir başka avantajı sunucuya yakın olması, tavsiye etmek.

Merkezi depolama birimleri sürekli pahalı ve güçlü yeni tesisler sağlamaktır. Daha fazlası için lütfen bir yere bakınız.

Filecoin

Filecoin, geçtiğimiz günlerde bir ICO tarafından gündeme getirilen en büyük miktarda olan bu Ağustos’ta Para Fırsatı (ICO) olarak 257 milyon dolarlık artış, oğlu bu konu hakkında haber başlıkları yaptı. Filecoin başlangıçta ABD Yatırımcılarına açık, yine bir SEC açık şekilde, DAO’nun simgelerinin menkul kıymet olarak eklendiğini belirten Filecoin, ICO’yu erteledi ve ABD’deki akredite yatırımcılara açık bıraktı.

Filecoin, Gezegenlerarası  Dosya Sistemi’nin  (IPFS) ana şirketi olan  Protocol Labs’ın bir  parçası. Protokol Labs misyon beyanı şöyle diyor:

İnternetin insanlığın en önemli teknolojisiyle geldiğine inanıyoruz. Nasıl yapılırsınız için gerekli protokoller, sistemler ve araçlar oluşturuyoruz. Bugün, bilgi nasıl sakladığımız, konumlandırdığımızı ve taşıdığımıza.

IFPS, daha iyi ve daha verimli bir web yapmak için HTTP’nin (Köprü Metni Aktarım Protokolü, pek çok kişinin anlayamadığı ancak arama yapabileceğinin bir gününü göründüğü şey) yerine geçeceğini düşünüyor. Verileri silolardan kurtarır, ağ bölümlerini kaybetmeme, çevrimdışı çalışır, sansür yeterlilikler ve sayısal ortamlar. IFPS’i dahil etmemin hakkı, Filecoin işletim sistemi (ler) için çıkarılmışsa IFPS için omurga depolama katmanı sağlayarak birlikte çalışabileceğidir.

Protokol Labs’ın diğer bazı temelleri var: LibP2P, ILPD ve Multiformat.

Filecoin, Yeni Bir  Depolama Kanıtı  Sunuyor  

  • Çoğaltma Çoğaltma Çoğaltması,   çizelgenin bütünü ile tekstüre edilmetirmektir. Eşsiz disk kopyaları zorlamak bir doğrulayıcıya, bir vericinine verinin birden fazla kopmamasıyla ilgili depolama planı tekeffüz edip etmediğini kontrol etmesini sağlamak
  • Boşluk Kanıtı, bloklar hesaplanması. Bir veri depolama ve alma hizmeti için veri bankası.

Filecoin DSN (Merkezi Olmayan Depolama Ağı) ‘nın  bütünlügünü  ,  geri alınabilirliğini  ,  kamuya doğrulanabilirliğini  ettik  Teşvik uyumluluğunu  nasıl sağladığına dair sezgiler aşağıda belirtilmiştir.

  • Dürüstlüğe Ulaşma: Parçalara şifreleme karması verilir. Daha sonra, talep ettiğinize göre, doğrulamak için bu karmayı saklamanız gerekir.
  • Almayan Elde Edilmesi: Müşteriler, çoğaltma faktörünü ve bunu silme kodlamanın türünü belirterek bu şekilde depolamanın  hoşgörülü olduğunu belirtiyorlar  . Madenciler, maksimum arızaları tolere. Depolama Birimleri birden fazla depolama Birimi’ne depolamayıyla ilgili, Bir Müşteri, Depolama Madencileri’nin çevrimdışı veya hafızaya alınmasını sağlamaya artırabilir.
  • Kamu Doğrulanabilirliği ve Denetlemesi Sağlanması: Depolama Madencileri, depolama belgelerini blok zincirine göndermelidir. Ağın dışında bir kullanıcı, dışa aktarılan verilere indirmeksizin bu provaların yerini doğrulamaz. Provalar blok zinciride saklandığından, bir arada denetlenebilen bir işlem izidir.
  •  Teşvik Uyumluluğuna Ulaşmak: Gayri resmi olarak madenciler verimlerine depolama alanı için ödüllendirilirler. Madenciler yanlış değerler üretiyorse, deliller üretmeleri istiyorir. Prova kağıdını atlayan madenciler cezalandırılmakta (teminatların birleşik kaybederek) depolanmaları için ödüllendirilmemektedir.
  •  Gizlilik Alma Sırası: Verileri kişisel olarak saklamak istiyorsanız, şifrelemek zorundadır.

Verileri depolayan penceresinde, doğrulardır; aksi halde cezalandırmakılır.Dikkat çeken bir nokta, kampanya özelleşmesi gerekmektedir.

MaidSafe

Maidsafe’nin amacı, bir veri tanımındaki bir veri tanımlayıcıyı depolayan, ancak bir yere yeryüzü sanatçısıyan ‘bir yere yerleştirmenin depolanması için gerekenler ile ilgili ilkeler.

GÜVENLİ ŞEBEKE, İŞLETME BİLGİLERİ İÇİN BİZİM HAYATIYORUZ.

SAFE nedir?

GÜVENLİ, ağın kötüye kullanılmasına yönelik olarak insan davranışları ve değişkenliği engelleyen basit bir Özerk ağdır. MaidSafe’in CEO’su David Irvine’den  gelen güvenli ağın özeti:

“ÇEVRE’NİN GÜVENLİĞİ, bir federasyon Sunucuları ya da Sahip olunan Depolama yerleri ya da tanımlanabilir düğümler DEĞİL, göster Aslında  otonom Bir Anahtarlamalı ağ  Olan Bir”  Özerk Ağ  “‘ dır Bu, müdahalesi insan, fiyatlari belirleyen bir insan yok;. Işleri işe alacak sekilde yapılandırmaları ağ, fiyatları, ödülleri ve veri, iletişim ve hesap, koruma,

Maidsafe şu anda Kaynak Kanıtı (PoR) algoritmasını kapatıyor. Güvenli Ağ’daki PoR, madencinin bilemediğini bilmediği bilmediği, bunun yerine çıkmadığını ve doğru tutulduğunu biliyor. Sıfır Bilgi kanıtlarına benzemektedir.

Güvenilir olmayan veya ağa çalışanlar, daha fazla güvenilirlik sağlamak için gerekli veri düğümüne hizmet edemiyorsa ağın ‘deranked’ olur. Bu durumda bir düğüm, veriler doğrulaması bekliyor bir çiftçidir.

Storj

Eskiden Storjcoin X (SJCX) adıyla Storj, bir projedir. Bu  ortaklık,  İnsanların Çevrimiçi dosyalara erişmesine olanak tanıyan bir FTP (Dosya Aktarım Protokolü) Depolama istemcisi  Filezilla ile yapıldı  . Bu, Filezilla’nın 15 milyon müşterisiyle, Storj’u kullanma seçeneği sunar.

Filezilla’dan çalıştırdığın için ödeme yapmalısın. Bu, Storj belirteci, yardımcı programa başvurmak için gerekli olan platform. Storj, platforma üye olmak için 25 GB ücretsiz depolama ve bant sunuyor sunan hoş bir teşvike sahiptir.

Storj geçt Biz günlerde  Cap Linked ile anlaşma imzaladı  . Cap Linked bir kurumsal depolama platformudur. Storj ve genel olarak merkezi olmayan depolamayı görmek için umut vaat eden haberler.

Storj Labs hizmeti, bir hesabın paraya çevrilmesini ve bir eşler arası dağıttığını ve dağıttığını biliyoruz. Ve onun bölüm özel olarak şifrelendiğinden, sadece tam tuş kilidini açabilir.

Cap Link, Google, Dropbox, Microsoft ve benzeri bulut depolama alanlarını sunan çok kurumsal depolama alanından bulunmuştur; Cap Bağlantı, merkezileşmemiş depolama alanı şartlarında ayrı tutmaya çalışmaktadır, şu anda daha uygun veri depolama alanı içindir.

Şu an bilinmiyor olmasına rağmen, CapLinked’i depolama alanı için kullanan kullanıcılar Storj belirteci kendisinden yararlanacaklardır. Filezilla’daki gibi veri depolama için Storj göstergesi kullanmak zorunda olmadığımız durumun aynı olacağını düşünüyorum.  Belirtmeniz gereken bir husus, platformun kendisi için gerekli olmadığından, Storj şirketinin ekosistemi arasında kullanılan bir tokenden çok daha fazla veya daha az güvenliğe sahip olmasıdır.

Aşağıda, mevcut merkezi depolama sağlayıcılarına göre gigabayt (GB) / ay başına Storj fiyatlandırmasının karşılaştırması verilmiştir. Gördüğünüz gibi, Microsoft Azure kullanıyorsanız Storj, fiyatınızı yarı yarıya kesiyor ve AWS S3’den geçiş yaparsanız% 35 oranında tasarruf sağlıyor.

 

Storj Labs’un ne olduğunu ve Storj’tan farklı olduğunu açıklayan bir açıklama:

Kurumsal kuruluşumuz Storj Labs, ortalama iş dünyasına ve tüketiciye merkezi olmayan bulut depolama alanı sağlamayı hedeflemektedir. Sürekli veri ihlalleri ve yüksek maliyetlerle kullanıcılar, mevcut bulut depolama modeli bozulduğunun farkına varıyor. Storj Labs, müşteriler için bu yeni bulut depolama modeli ile arabirim yapabilmek için araçlar ve API’lar oluşturma konusunda DaaS’ı (Hizmet Olarak Veri) sağlar.

Storj, resim görüntüleyici, .txt ve .pdf görüntüleyici, bir müzik çalar ve bir video servisi de dahil olmak üzere merkezi olmayan uygulamaların oluşturulmasına izin veren bulut platformunun kendisidir. İnternetin belkemiğini oluşturan, AWS S3 şu anda nasıl, web sitelerini barındırmak ve tüm içeriği olmak üzere bütün pastayı tercih ediyorlar.

Siacoin

Siacoin‘in internetin omurga saklama katmanı olma hedefi var. Sia, dünyanın kullanılmayan depolama alanını özgürleştirmek ve verileri dünya çapında serbest pazar haline getirmek fikriyle 2013 yılında HackMIT’de tasarlandı. Nebulous Labs, Siacoin’in ana şirketi ve Boston, Massachusetts’te bulunan Venture Capital tarafından finanse edilen bir kuruluştur.

Sia, dosyaları parçalara ayırarak, şifreleyerek ve düğümler arasında dağıtarak eksiksiz bir gizlilik sunar. Anahtarınızı tuttuğunuz sürece verilerinizin size ait. Geleneksel bulut depolama sağlayıcılarının aksine, hiçbir şirket veya parti dosyalarınıza erişemez veya dosyalarınızı denetleyemez. Siacoin, dosyalarınızı tüm dünyadaki birden fazla düğümde saklar çünkü çok yüksek yedeklilik vardır. Ve bir dosyayı kurtarmak için sadece düğümlere yayılmış kırk parçadan dördüne ihtiyacınız var.

Sia ekibi, tüm süreç boyunca toplumuyla çok şeffaf olmuştur. Sia, ağın güvenliğini sağlamak için Siacoin madenciliği için ASIC (Application Specific Integrated Circuit) Madencileri inşa edeceğini duyurduğunda büyük bir örnek oldu. Bunun arkasındaki mantık, ağın% 51’lik bir saldırıya karşı korunmasıydı; bu, bir madenciğin veya maden havuzunun hash oranını kontrol altına alıp hangi işlemlerin yapıldığı veya reddedildiğini kontrol edebiliyordu. Ayrıca, işlemleri tersine çevirebilirler, böylece paraları iki katına çıkarabilirler.

Bu duyuru, Kızgın Reddit üyelerinin Sia’ya karşı çıkmasına neden oldu, ancak David Vorick’in (Sia CEO’su) ASIC madencisi ile neden önlem aldığını açıklayan derin bir Reddit yazısı yazdığı sürece bu durum pek de ileri gitmedi. Reddit yazısını okumanızı öneririm, gerçekten projenin ömrüne olan bağlılıklarını gösterir.

ASIC madencisine Obelisk deniyor ve Sia platformuna odaklanmaları için Sia ekibinin ayrı bir ekibi tarafından üzerinde çalışılıyor. Şu anda, birime 2.400 USD fiyatla satılan 1.960 ASIC madencisi var. Obelisk, sahiplerinin GPU’yu güvenli hale getirmesine olanak tanıyan 100x GPU gücüne sahiptir.

Sia, depolama maliyetleri ve bant genişliği maliyetlerini indirirken merkezi depolama sağlayıcılarını eziyor. Aynı toplanma alanında bile değil, Sia maliyetleri% 90’ın üzerine düşürüyor.

Siacoin’in bir uyarısı bulunmakta , daha iyi veriyi depolamak için belirtecin kullanılmasını gerektiriyor , dolayısıyla Token  aracı olarak kullanılır. Bu, akıllı sözleşmenin tamamlanabilmesi ve müşterinin sözleşmeyi takip etmesini ve böylece müşterinin depoladığı verilere erişmesini sağlar. Bir evsahibi sözleşmeyi takip etmezse ödenmez ve sözleşme tamamlanıncaya kadar ödeme yapılmaz.

İnsanlar Siacoin’in çok yüksek miktarda Token bulunduğundan şikayet etme eğilimindedir, bu nedenle fiyatın yükselmesi zor olarak görülüyor. Bu nedenle kripto para ticaretinde pek çok kişi bunu yatırım olarak kullanmaktan kaçınır, ancak başarmak istedikleri şeyi görürseniz, internetin omurga tabakası olmanız durumunda, tünelin sonunda ışığı görebilirsiniz. Daha önce belirttiğim gibi 2017’de, insanlığın geçmişteki her yılına kıyasla daha fazla veri depoluyoruz .

Siafunds

Siafunds, Siacoin’e ikinci bir şifre nakliyesidir. Sadece 10.000 Siafund var ve hepsi de ön ödemeli. Nebulous inc. şu anda 8.835’ini elinde bulunduruyor, geriye kalanları Sia’nın gelişimini finanse etmek için bir crowdfund olarak satılıyordu.

Tüm başarılı sözleşmelerin% 3.9’u Siafunds’a ödenecek.  Şu anda Bitsquare’de satılıyor ve fiyatları 2.37 BTC’ye gidiyor. 

Sia Topluluğu

Sia çok aktif bir topluluğa sahiptir .Topluluk üyeleri tarafından Sia hakkında sıkça çalışılan Reddit veya Discord’u kontrol edebilirsiniz . Bu, Sia’yı diğer merkezi olmayan depolama sağlayıcılarından ayrı tutan bir şeydir. Güçlü topluluğu, takımlarından çok şeffaf ve internetin omurga depolama katmanı olma üzerinde odaklanan güçlü bir topluluktur.

Sia İstatistikleri topluluğa katılımın mükemmel bir örneğidir. Bir topluluk üyesi bunu Sia için bir araya getirir, böylece depolama fiyatları, etkin sözleşmeler, işlemler ve daha fazlasını kontrol edebilirsiniz.

Verilerin Geleceği

Veri saklama alanının geleceğini görmelisiniz. Verilerin orijinal sahipler tarafından kontrol edildiği, şirketler veya hizmet sağlayıcılar tarafından değil, paylaşılan bir ekonomidir. Bu,blok zincirinin ortaya çıkması için en umut verici bölümlerden biridir.

Depolama alanındaki değişim bir gecede olmayacak, ancak 5 yılda herkes tarafından kullanıldığını göreceksiniz. Filecoin, Maidsafe, Storj ve Siacoin çok umut verici projeler ve ileride birbirleriyle birlikte bulunma yeteneğine sahipler. Veri depolama yolunda bir şekilde piyasa çok büyük olacak ve birden fazla dağıtım merkezi bulut depolama alanı sağladığını göreceksiniz.

 

Yasal Uyarı: 

  • Bu yatırım tavsiyesi değildir, daima kendi araştırmalarınızı yapın. Kendi kişisel durumunuza dayalı herhangi bir yatırım yapmadan önce kendi analizinizi yapmanız çok önemlidir.
Yorum Yap

Yorum Yap