İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Apple Kullanıcıları Artık Kişisel Verilerini İndirebiliyor : Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?

Apple Kullanıcıları Artık Kişisel Verilerini İndirebiliyor : Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?


Apple , kullanıcılarının Avrupa Birliği’nin GDPR uyumu yasaları açısından kişisel verilerini indirebileceği yeni bir gizlilik portalı başlattı.Şirket ,şuan ABD ve Kanada’daki kullanıcılar için kullanıma sunuyor.

Yeni Veri ve Gizlilik web sitesinde, iOS kullanıcıları , Apple sunucularında depolanmış olan tüm verilerini görüntüleyebilir ve indirebilir.Kişisel veriler Apple kimliğini, Apple App Store’daki etkinliği, AppleCare geçmişini ve görüntüleri, videoları ve iCloud’da depolanan belgeleri içerir.

Apple’ın gizlilik Portalından Kişisel Veriler Nasıl İndirilir ?

  1. Apple’ın  Veri ve Gizlilik günlüğüne git
  2. Apple kimliğinizi kullanarak giriş yapın
  3. “  Verilerinizin bir kopyasını alın ” altındaki “Başlayın” ı tıklayın .
  4. İndirmek istediğiniz veri türünü seçin
  5. Ayrıca maksimum dosya boyutunu seçin
  6. Tamamlama İste’yi tıklayın.

İstenen veriler Apple ID hesap sayfanıza gönderilecek ve alındıktan sonra size bildirilecektir. Veriler yalnızca 14 gün boyunca kullanıma sunulacak , ardından kaldırılacak ve tekrar talep etmeniz gerekecektir. Ayrıca, web sitesi ayrıca verilerinizi tamamen Apple sunucularından silmenizi de sağlar.

Apple ayrıca, gizlilik web sayfasını güncelledi ve MacOS Mojave ve iOS 12 gibi Ekran Saati ve Akıllı İzleme Önleme gibi yeni özelliklerle birlikte odaklandı.

ABD ve Kanada dışında, yeni özellik Avustralya, Kanada, İzlanda, Liechtenstein , Yeni Zelanda, Norveç ve İsviçre gibi ülkelerde de mevcuttur.

Yorum Yap

Yorum Yap