1. Ana Sayfa
  2. Kategorilendirilmemiş
  3. Asya’daki BTC vadeli işlem alımları, ABD ticaret hacimlerine göre talep artışı görüyor

Asya’daki BTC vadeli işlem alımları, ABD ticaret hacimlerine göre talep artışı görüyor

Asya'daki BTC vadeli işlem alımları, ABD ticaret hacimlerine göre talep artışını görüyor

BTC vadeli işlem alımları 2018’de oldukça popülerlik kazanmıştır. Asya’da ticaret, yatırım ve alım-satım fırsatlarını belirlemek ve yakalamak için istisnai bireylerden oluşan bir ekibi güçlendiren bir şirket olan DRW’nin kurucusu olan Don Wilson’a göre ABD’de görülen hacme neredeyse eşit olmakta.

Wilson, Couldesk Consensus Singapore 2018’de kripto para birimi ticaretiyle ilgili gözlemleri hakkında konuştu Wilson konuşması, Asya ve ABD ile ilgili ticaret eğilimlerini ve hacimlerini kapsamaktadır.

Wilson, BTC türevlerinin Asya saatlerinde ABD’ninki gibi benzer bir hacimde işlem görmesini, forex endüstrisinde görülmediğini söyledi. Coindesk, Wilson’ın “CME ve CBOE’den gelen bitcoin futures verilerine baktığınız zaman, Asya’daki hacim ABD ile neredeyse aynı.Oysaki döviz bozdururken, Japon yen-dolar ticareti için bile, Asya’daki hacim önemli ölçüde düşüktür. ”

BTC vadeli işlemlerinin Asya’daki işlemlerinin popülerliği, Asya’daki benzer ticaret araçları için potansiyel bir fırsat olabileceğini gösteriyor. Şu anda, BTC vadeli işlemler, popüler ABD borsaları CME ve CBOE’de işlem görmektedir.

Wilson, kripto para birimlerinin ademi merkezileştirilmiş özellikleri için sağlam bir savunucudur. “Bitcoin hakkında bir değer deposu olarak argüman var. Ama benim için daha ilginç olan şey, bitcoin’in faydasıdır. Değerlerin sisteme bir güven olmadan aktarılması, büyük ölçüde yıkıcıdır.”

DRW şu anda Wall Street Journal’a göre, 2016’dan beri 20 milyar dolardan fazla BTC işlem gören bir crypto OTC ticaret masası olan Cumberland’ı işletiyor.

Wilson, kripto ticareti için kurumların benimsenmesinin hayati bir adım olduğuna inanıyor. Wilson ayrıca, kripto endüstrisinin karşı karşıya olduğu düzenleyici sorunları, özellikle de düzenleyicilerin açıklık eksikliği nedeniyle tartıştı. Wilson, “Bu belirsizlik, bölgedeki yenilikçi projeleri, İsviçre ve Singapur gibi daha açık yönergelere sahip diğer yargı alanlarına yönlendirebilir.” Dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap