1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. Baidu, DApp Geliştirmek için Baidu Blockchain Engine ‘i Başlattı
Trendlerdeki Yazı

Baidu, DApp Geliştirmek için Baidu Blockchain Engine ‘i Başlattı

Şirket, DApp geliştirmeyi “mobil uygulama oluşturmak kadar basit” hale getirmeyi hedefliyor.

Baidu, DApp Geliştirmek için Baidu Blockchain Engine 'i Başlattı

Çinli arama motoru devi Baidu , merkezi olmayan uygulamaların (DApps) geliştirilmesi için bir işletim sistemi olan Baidu Blockchain Engine’i (BBE) başlattı.

Baidu Cloud tarafından 14 Şubat’ta resmi olarak ilan edilen yeni platform, yapay zeka (AI), büyük veri ve bulut bilgi işlem fonksiyonlarından yararlanarak “ABC” teknoloji stratejisine dayanıyor.

Baidu’nun bulut bilişim birimi platformun, geliştiricilerin tıpkı mobil uygulamalar gibi merkezi olmayan uygulamalar oluşturmalarına izin vereceğini iddia ediyor.

Şirket, yeni platformun geniş bir blockchain ürün manzarasını etkileyen blockchain teknolojisinin ticari gelişimini sürdüreceğine inanıyor. Bulut tabanlı platform ayrıca, mevcut blok zinciri geliştirme platformlarındaki verimsiz tek makineli depolama, yüksek veri depolama maliyetleri ve bilgisayar darboğazları gibi altyapı eksikliklerini de ele alıyor.

BBE, DApp geliştiricilerine akıllı sözleşmeler ve DApp’ler için ayarlayıcılarla birlikte multi-chain ve orta katmanlı çerçeveler gibi birçok hizmet sunacak. Baidu Cloud ayrıca, platform veri güvenliği ve gizlilik koruması için çeşitli mekanizmalar sağladığı için geliştiricilerin sıkı bir güvenlik politikası sürdürdüğünü de belirtiyor.

Duyuruya göre Baidu Blockchain Lab, platformu temel olarak altı işleve dayanarak tasarladı: güvenilir bilgi işlem ortamı, yüksek performans ve yüksek verimlilik, ölçeklenebilir depolama, zincirler arası güvenilir etkileşim, genel akıllı sözleşme ve sözleşme güvenliği denetimi.

Ek olarak, platform Baidu’nun özel bulutuyla da uyumludur ve geliştiricilerin çeşitli iş senaryolarına dayanarak DApp’ler uygulamalarına izin verir.

Baidu, Çin’deki en büyük teknoloji şirketlerinden biridir ve sık sık Google’ın Çince versiyonu olarak lanse edilir. AI ve nesnelerin interneti ve blockchain gibi gelişmekte olan teknolojilere büyük yatırım yapması yeni birşey değil.

Geçen yıl, görüntülerin entelektüel haklarını korumak için Totem adında blok zincir tabanlı bir stok görüntü platformu başlattı.Şirket ayrıca , Mart 2017’de, viral Ethereum’un blockchain tabanlı oyun CryptoKitties’in Çince versiyonunu piyasaya sürdü .

Daha yakın bir zamanda Baidu, bulut tabanlı blok zinciri çözümleri geliştirmek için Tron ile ortaklık kurdu .

Yorum Yap

Yorum Yap