1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Bakkt, Bitcoin (BTC) Vadeli İşlemler Ticareti için Lansman Tarihi Açıklandı

Bakkt, Bitcoin (BTC) Vadeli İşlemler Ticareti için Lansman Tarihi Açıklandı

Bakkt, Bitcoin (BTC) Vadeli İşlemler Ticareti için Lansman Tarihi Açıklandı

Bakkt, Bitcoin (BTC) Vadeli İşlemler Ticareti için Lansman Tarihi Açıklandı.

Bakkt, New York Borsası’nın (NYSE) ailesi Intercontinental Exchange (ICE) tarafından geliştirilmiş ve finanse edilen bir platformdur.

Bakkt bu hafta, Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmelerinin 12 Aralık’ta alım satıma sunulacağını açıkladı.Bir de basın açıklamasında Pazartesi günü yayınlanan Bakkt vadeli işlem sözleşmeleri platformunda yayına başlamak için ilk işlem ürünü olacağını söyledi. Basın bültenine göre:

ICE Futures US, Inc., 12 Aralık 2018 Çarşamba günü işlem için yeni Bakkt Bitcoin (USD) Günlük Vadeli İşlem Sözleşmesini listeleyecektir. Bakkt Bitcoin (USD) Günlük Vadeli İşlem Sözleşmesi, Bakkt’da tutulan bitcoin için fiziksel olarak belirlenen günlük vadeli bir sözleşmedir LLC, ICE’nin Digital Asset Warehouse’u ve ICE Clear US, Inc. tarafından açıklanacak. Her vadeli işlem sözleşmesi, Bakkt Digital Asset Warehouse’da tutulan bir bitcoin’nin teslimatını gerektiriyor ve ABD doları cinsinden işlem görecek. Her Exchange Business Day için bir günlük sözleşme listelenecektir. Basın bülteninde

Basın açıklamasında sadece ABD’li çiftlerden bahsedilirken, geçtiğimiz ay Bakkt’tan alınan bir önceki tweet, Girişimin da GBP ve EUR ticaret çiftlerini içereceğini belirtti. Eylül ayında, Bakkt attığı tweet :

Yayınlama sırasında, Bakkt’tan GBP ve EUR çiftlerinin alım satımı yapıp yapamayacağı konusunda hala bir şey bulunmuyor.

Yorum Yap

Yorum Yap