İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır ?
  3. Binance Hesap Onayı ve Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır ?

Binance Hesap Onayı ve Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır ?

binance

Binance şuanda en çok kullanılan kripto para borsalarından biri haline geldi. Daha önce Binance Kullanımı , Üyelik, Para Yatırma, Alış ve Satış Hakkında Bilmeniz Gerekenler hakkında bir yazı hazırlamıştım. Binance ‘ye üye olduktan sonra 2. aşamada nasıl Binance Hesap Onayı ve Kimlik Doğrulama işlemleri yapabiliriz öğrenmek isteyenler için onu anlatmak istiyorum.

Adım Adım Hesap Doğrulama’ya Başlayalım

1. Hesap Doğrulama

İlk önce sağ üst köşedeki kişi simgesi üzerine gelip  Account ” tıklıyoruz.Açılan sayfada Hesap ayarlarını , güvenlik önlemlerini , hesap durumunu buradan kontrol edebilirsiniz. Aşağıda görebileceğiniz gibi altta belirtilen resimdeki hesap daha öncede Binance Kullanımı , Üyelik, Para Yatırma, Alış ve Satış Hakkında Bilmeniz Gerekenler konusunda  belirttiğim gibi Google Authenticator sayesinde  ilk aşamayı geçtiğim ” Lv. 1 ”  olarak belirtilen “Doğrulanmamış” bir hesap. Amacımız şuanki hesabımızı ” Kimliği Doğrulanmış ”  “Lv. 2” konumuna getirmek. Bunun için yapmamız gerekenler öncelikle sitede belirtilen belgeleri göndermemiz gerekiyor. Hemen “Submit Verification Documents” butonuna tıklıyoruz ve bir sonraki adıma geçiyoruz.

2. Adım: Kişisel Bilgiler

Açılan sayfada ekranın en üstünde sırasıyla şu seçimleri yapıyoruz. İlk olarak “International” seçimini yapıyoruz. Ardından aşağıda bulunan ilk kutucuğa ADIMIZI, ikinci kutucuğa SOYADIMIZI BÜYÜK harflerle yazıyoruz.

Gender” kısmından cinsiyetimizi (male: erkek, female: kadın) seçip “Country And Territory” başlığı altından “Turkey” seçimini yada hangi ülkenin vatandaşıysanız o ülkenin seçmeniz gerekiyor. En altta bulunan kısma da ne ile onay yapacaksanız onun numarasını yazıyoruz. Eğer pasaport ile onay yapacaksak pasaport numarasını, kimlik ile onay yapacaksak TC Kimlik Numarası’nı giriyoruz.

3. Adım: Belge Yükleme

  1. Numaralı Alana Nüfus cüzdanınızın önü ya da kimliğinizin ön yüzünü yüklemeniz gerekmekte
  2. Numaralı Alana Nüfus cüzdanınızın arkası ya da kimliğinizin arka yüzünü yüklemeniz gerekmekte

  3. Numaralı Alana Kimliğiniz / Ehliyetiniz (üstte hangisini kullandıysanız onu) önce temiz bir kağıt alıyoruz ve üzerine büyük ve okunabilir şekilde “Binance” yazıyoruz ve altına yine büyükçe tarih atıyoruz. Yalnız tarih şu kalıpta olmalı: örnek : “2018.01.03“. İlk önce yıl, daha sonra ay, daha sonra da gün şeklinde.
  4. Yan duracak ve hepsi görünür olacak şekilde bir selfie çekiyorsunuz ve bunu Choose file seçerek yüklüyorsunuz.

Çektiğiniz fotoğrafların okunaklı olmasına dikkat edin. Ayrıca dosya uzantıları mutlaka “.jpg” olmalı.

 

4.Adım : Doğrulamayı Bitirme ve Gönderme

Doğrulama için gerekli son kontrolleri yaptıktan sonra ” Submit ” yani göndermeye bastıktan sonra , belgeleriniz site yönetiminin incelemesi üzerine gönderiliyor.Doğrulama sürecinin net bir zamanı olmamakla sitenin yoğunluğuna göre doğrulama sürecinin zamanıda değişmektedir. Kimlik doğrulama onayına gönderdikten sonra hesabınızın doğrulama sürecinde beklemede olduğunu alttaki resimdeki gibi gösterilmektedir.

Herkese Kolay gelsin 😉