İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Nedir?
  3. BitBay (BAY) Nedir ?

BitBay (BAY) Nedir ?

bitbay nedir

BitBay, blok zincirde mal ve hizmet satın alıp satmak için serbest, merkezi olmayan bir pazardır. Doğrudan akranlarla bağlantı kurabilir ve Amazon, eBay veya Craigslist gibi bir aracıya ihtiyaç duymadan işlem gerçekleştirebilirsiniz.İşlemler güvenli ve anonimdir. Ayrıca emanetçiler tarafından garanti altına alındı.

Proje bireylerin ölçekte bire bir ticaret yapmalarını sağlayan e-ticaret için yeni standart olmayı hedeflemektedir. Sonuç olarak BitBay, küresel ticarette devrim yaratacağını iddia ediyor. İnsanların mevcut pazarlar tarafından sunulmadığı diğer uygulamalar için de mükemmel bir çözüm gibi görünüyor.

BitBay, 2014 yılında, orijinal kurucular sermayeyi kötü niyetle büyüttüler ve fon geliştirme sonrasında projeyi hızla terk ederek lider geliştiriciyi çantaya koydular. BitBay bitmiş gibi görünüyordu, ancak geliştirici para kazanma turunda yükselen sermayeye erişmeksizin orijinal yatırımcılara karşı görev anlamında projede çalışmaya devam etti.

BitBay , gelişim günlerinden bu güne uzun bir yol kat etti. Platform, 2015 yılında resmen başlatıldı ve son birkaç yılda aktif güncellemeler gördü. Kullanıcılar BitBay’de beş dönüm arazi satan bir kullanıcı da dahil olmak üzere endüstriler arasında başarılı bir şekilde işlem yapmışlardır.

Blockchain’de eBay

BitBay adı, Bitcoin ve eBay’ın bir portmantosu . Bir anlamda, platformun ne yaptığını düşünmek için bu yararlı bir yoldur. Kullanıcıların satış için öğeleri listeleme ve fiyat görüşmeleri yapma pazarı. Bu fiyatlar, platformun kripto gücü olan BAY’da gösterilir.

Bir anlaşmaya varıldığınızda, emaneti kullanarak atanan öğenin teslimini sağlayan akıllı bir sözleşme oluşturursunuz. Bu, taraflar arasında güvenilmez işlemler oluşturur. Ne kadar çok işlem yaparsanız o kadar fazla itibar puanı kazanırsınız ve daha istekli gelecek satıcılar / alıcılar sizinle işlem yapacaktır.

Merkezi pazarlar (eBay veya Amazon gibi) bazen satıcının listeleyebileceği öğelerin sayısını sınırlar. Veya, belirli bir ödeme platformu kullanmalarını gerektirir, bu da belirli oranda işlem alır. Buna ek olarak, coğrafi olarak kısıtlanmış, öğe için potansiyel alıcı sayısını ve türünü sınırlıyorlar. Son olarak, merkezi pazarlar, müşteri verilerini tehlikeye atabilecek merkezi sunucularda depolar.

BitBay, platformuna sınırsız erişimi garanti eder. Coğrafi kısıtlama olmaksızın istediğin kadar çok öğe listesi. BAY token işlemleri ücretsizdir. Aslında platformu kullanmak için hiç ücret alınmamaktadır.

Çift Depozito Güvencesi

Çift Depozit Güvencesi, BitBay’in gemi öğelerinin ve anlaşmazlıkların ademi merkezi bir şekilde çözülmesini sağlamanın yoludur. Platform, eBay gibi tipik bir merkezi platformda anlaşmazlıkların çözümünde yer alır. Genellikle her zaman alıcıyla yanaşırlar. Bu, satıcının haksız yere sonuçlanmasına neden olabilir. Daha da önemlisi, anlaşmazlıkları çözmeniz gerekiyorsa pazarın işletilmesi maliyetine ek bir yük getirir.

BitBay, tüm tarafların işlemin başarısında bir pay sahibi olduğundan emin olarak bu konuyu ele alıyor. İşlem öncesi, her iki taraf da işleme karşı teminat olarak bir emanet miktarı yatırdı. Ürün iyi durumda ve alıcı tam ödeme yaptıysa, her iki taraf başarılı bir işlem sinyali verir ve çift emanet partilere geri gönderilir.

Bir anlaşmazlık olması durumunda, çift emanet, her iki taraf da memnun kalana dek serbest bırakılmaz. Bu, tarafları, emaneti geri alabilmek için anlaşmazlıklarına makul bir çözüm önerisinde bulunmaya zorluyor. Dolandırıcılar ve diğer kötü aktörler böyle bir sistemle kar sağlayamaz, çünkü emanet onlara geri gönderilmez.

Buna ek olarak, BitBay’in itibar sistemi, alıcılara ve satıcılara, karşı tarafa ne kadar güvenileceğini de biliyor. Düşük itibar veya işlem geçmişine sahip olmayan kullanıcılar, işlem yapmadan önce emanete daha fazla para yatırmak zorunda kalabilirler. Bu arada yüksek itibara sahip kullanıcılar, işlemlerinden dolayı emanete daha az para yatırabilecekler.

Dynamic Price Pegging

BitBay’ın pazar olarak en önemli özelliklerinden biri, token dinamik olarak ayarlanmış olmasıdır. Bu, para arzının BAY değerinin nispeten düz kalacağı şekilde dalgalanması anlamına gelir. Diğer kripto döviz cinslerinde görülen vahşi fiyat dalgalanmalarına karşın, BAY oldukça dinamik, ancak eşit bir değeri muhafaza edecektir. Bu, fiziksel malları satın almak için para birimi olarak kullanmak için daha çekici hale getirir. BAY’ı satın aldığınızda hemen değer düşürmeyeceğini ve gelecekte bir şeye değer olacağından emin olabilirsiniz.

Gizlilik ve Çoklu İmza

BitBay her türlü gizlilik ve güvenlik önlemlerini destekler. Daha fazla güvenlik için çok imzalı bir cüzdan yaratmak kolaydır. Tor ve diğer yakınları için pazara olan bağlantınızı anonimleştiren entegrasyonlar vardır. Ekran klavyesi, klavyenizi kullanmadan ve tuş kilidine duyarlı hale getirmeksizin şifre veya tuş girişi sağlar. Ayrıca, özel anahtarınız gömülü halde görüntüler oluşturabilir, böylece saklanan bir anahtar bulma, bir bilgisayar korsanı için daha zor olur.

Timelock’lar ve Atomik Takaslar

Pazar, aynı zamanda zaman kilitleme sözleşmeleri ve takas para birimleri için işlevselliğe sahiptir . Bu, çapraz zincir işlemleri ve finansal araçların her türlü olmasını sağlar. Saat kilidi ve diğer akıllı sözleşme unsurları, bahis, emanet, vadeli işlemler ve opsiyon esnafı veya başka herhangi bir sayıda finansal işlem oluşturmayı mümkün kılar.

BitBay (BAY) Nereden Alınır ?

Upbit ve Bittrex , BAY token işlem hacminin% 98’ini yapar, bu yüzden BAY’ı almak için bu iki borsadan birini kullanmak isteyeceksiniz.

Bunu yapmak için BTC’yi satın almanız gerekir , çünkü bu borsalar fiat kabul etmiyor.

 

Yorum Yap

Yorum Yap