1. Ana Sayfa
  2. Kategorilendirilmemiş
  3. Bitcoin borsası Coinfloor, Gibraltar DLT lisansını aldı

Bitcoin borsası Coinfloor, Gibraltar DLT lisansını aldı

Bitcoin borsası Coinfloor, Gibraltar DLT lisansını aldı

Bitcoin borsası Coinfloor, geçtiğimiz hafta Gibraltar Financial Services Commission (GFSC) tarafından tam bir Distributed Ledger Technology (DLT) lisansı aldı.

Coinfloor artık Gibraltar’ın bu yılın Ocak ayında piyasaya sürdüğü DLT mevzuatına tamamen uygundur; Bu , blockchain veya DLT kullanan işletmeler için özel olarak tasarlanmış bir yasal çerçeve.İlkelere dayalı yaklaşım, işletmelerin düzenleyicilere sağlam ve hızlı bir şekilde katılmalarını sağlarken, aynı zamanda kılavuzların blok zincir teknolojisinin hızlı hareket eden doğasıyla birlikte gelişmesi için gereken esnekliği sağlar.

Lisansın verilmesi, titiz bir başvuru sürecinin tamamlanmasını takip etmekte ve Coinfloor’a blockchain teknolojisini kullanarak başkalarına ait olan değeri depolamak veya iletmek için yetki verir.Coinfloor’un geçmişi, İngiltere’deki bitcoin’leri satın alma, satma ve ticaret ile ilgili zorlukları ilk elden deneyimlediklerinde 2012’ye dayanıyor ve bu sorunu çözen bir işletme kurmak istiyordu.

Gibraltar’ın DLT mevzuatının getirilmesinin ardından işletmeler, önerilen faaliyetlerin lisans gerektirip gerektirmediğini tartışmak için GFSC ile çalışmaya davet edildi. Bu bir kez oluşturulduktan sonra, gönderimler GFSC tarafından ilk risk değerlendirmesine tabi tutuldu. Süreç, ayrıca, GFSC’ye kapsamlı bir iş planı ve dokuz düzenleyici ilkeyi nasıl yerine getirmeyi planladıklarına dair detayları özetleyen, şahsen bir sunum yapan başvuru sahiplerini de içeriyordu.

Yorum Yap

Yorum Yap