1. Ana Sayfa
  2. Nedir?
  3. BitTorrent Token (BTT) Nedir?
Trendlerdeki Yazı

BitTorrent Token (BTT) Nedir?

BitTorrent Token (BTT) ,  BitTorrent, üçüncü taraf uygulama geliştiricilere, başkalarının yedek kaynaklarını kullanmalarını sağlayarak, tüketicilerin cihazlarından sürekli olarak küçük miktarlarda değer katmalarını sağlayan bir altyapı platformu sağlayacaktır.

BitTorrent Token Nedir ?

BitTorrent Token (BTT) Nedir?

BitTorrent Token (BTT) BitTorrent, üçüncü taraf uygulama geliştiricilere, başkalarının yedek kaynaklarını kullanmalarını sağlayarak, tüketicilerin cihazlarından sürekli olarak küçük miktarlarda değer katmalarını sağlayan bir altyapı platformu sağlayacaktır.

BitTorrent ve BTT

BitTorrent, elektronik dosyaların eşler arası İnternet üzerinden aktarılmasını sağlayan bir iletişim protokolüdür. Bir kullanıcı tarafından indirilen bir dosyanın her bir kısmı diğer kullanıcılara aktarıldığından, internet üzerinden büyük miktarda veri paylaşımı için oldukça etkili bir protokoldür.

Temel olarak BitTorrent protokolü, dünyadaki en büyük dağıtılmış veri dosyaları pazarını yaratır. Her yerden kullanıcılar BitTorrent istemcisini kullanarak eşler arası dosya paylaşım sistemindeki dosyaları indirebilirler.Bunların arasında en popüler BitTorrent istemcisi olan uTorrent’tir.

Şimdi BitTorrent, TRON ağında çalışan kendi kripto para birimi BitTorrent Token (BTT) ‘i yaratıyor.Token faydalı olacak gibi görünüyor çünkü BitTorrent kullanıcıları BTT ‘yi yüksek indirme hızlarını ödemek için kullanabileceklerdir.

BitTorrent’in yeni kripto para birimi ile sadece protokolün hizmetlerini satın almak için ortaya çıkmadı. Aksine, BTT tokenleri, merkezi olmayan dosya paylaşım pazarında kullanıcıları daha fazla veri paylaşmaya ve indirme hızını arttırmaya teşvik etmek için kullanılacaktır.

Veri dosyalarını paylaşmaya devam eden kullanıcılar BTT ile ödeme yapmak isteyen kullanıcılardan ödüllendirilecektir.Teoride BTT tokeni, teşvik yoluyla merkezi olmayan dosya paylaşım ağının hızını, kalitesini ve içeriğini iyileştirmelidir.

Project Atlas

project atlas

Token oluşturma planı , BitTorrent’in Ağustos sonunda açıkladığı Project Atlas ’ın duyurusunu izlemekte. Project Atlas, P2P yazılımının yeni bir yinelemesidir.

Temmuz 2018’de TRON, dünyadaki en büyük eşler arası dosya paylaşım protokolü olan BitTorrent’i satın aldı. Her şeyden öte, bu hareket TRON’u web 3.0 devriminin ön saflarına yerleştirdi. BitTorrent protokolü agnostiktir, yani herhangi bir tür dosyayı paylaşmak ve değiştirmek için kullanılabilir. Bu kısmen BitTorrent’in 100 milyondan fazla kullanıcısı olmasının ve toplam internet trafiğinin % 33’ünü oluşturmasının bir nedenidir. Plan, TRON blok zincir ağını ve BitTorrent P2P ağını birleştirerek küresel bir kullanıcı tabanı için gerçekten merkezi olmayan bir içerik dağıtım platformu (yani bir İnternet) için bir altyapı oluşturmaktır. TRON ve BitTorrent arasındaki bu ortaklık ‘Project Atlas‘ olarak adlandırıldı. Project Atlas , TRON Vakfı’nın daha iyi bir dünyaya yönelik vizyonunun temel değerlerini göstermektedir.

BitTorrent Speed

Bittorrent Speed

Kullanıcıları BitTorrent (BTT) tokenlerine bağlayan ve ödüllendiren bir yazılım olan BitTorrent Speed, popüler µTorrent Klasik Windows istemcisinde bulunacak ve dosyaların hızlı bir şekilde yüklenmesi ve indirilmesi için dünyanın en büyük blok zinciri uygulamasını oluşturacak.

TRON’un kurucusu ve BitTorrent CEO’su Justin Sun,

“BitTorrent Speed ile BitTorrent protokolünü güçlendirmeyi ve daha sonra endüstrilerde yeniliği teşvik eden daha fazla özellik sunmayı amaçlıyoruz” dedi. “Yakında 100 milyondan fazla kullanıcı, kişisel gizliliği ve dünyadaki bağlantıyı destekleyen sınırsız bir internetin parçası olma fırsatına sahip olacak.”

BitTorrent Speed ile, BitTorrent protokol istemcisi daha uzun süreler için “seed” dosyaları için tokenler alabilecektir. Seed dosyaları için tokenize teşvik ile, eşler arası ağlarda indirme hızları daha hızlı olabilir ve daha kolay kullanılabilir hale gelebilir.

Yapılan açıklamara göre BitTorrent (BTT) token’ nin satışı, 28 Ocak 2019 18.00’de başlayacak. Binance Launchpad üzerinde iki eş zamanlı satış oturumunun olacağı ve BNB ile TRX’in kabul edileceği bildirildi.

1 BTT, 0.00012 dolara eşit olacak. Toplam token arzı ise 990 milyar BTT olarak belirlendi.

 

BitTorrent Speed Nasıl Çalışıyor? BitTorrent Token Kazanmak için yapmanız gereken 3 adım!
1.Varsayılan olarak, uTorrent istemcisi soldaki gezinti menüsünde bir BitTorrent Speed bağlantısı içerecek şekilde otomatik olarak güncellenecektir. Bakiyenizi ve aktivitenizi istediğiniz zaman kontrol etmek için BitTorrent Speed’i açın.
2.BitTorrent Speed, daha yüksek hızlar için BitTorrent’i (BTT) diğer kullanıcılara otomatik olarak teklif eder. Teklif veren kullanıcının indirme deneyimi aynı kalır, çünkü daha da hızlıdır!
 3.Bir dosya indirmeyi tamamladığında, bitTorrent (BTT) kazanmayı sağlayabilirsiniz. Ne kadar uzun seed eklersen, o kadar çok token kazanabilirsin. Sadece yapmanız gereken dosyalarınızı müşterinize seed olarak bırakın bu sayede otomatik olarak tokenler kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

Kaynaklar ;

 

Yorum Yap

Yorum Yap