1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. Blockchain, madencilik endüstrisinde küresel tedarik zincirinin izlenmesine yardımcı olabilir

Blockchain, madencilik endüstrisinde küresel tedarik zincirinin izlenmesine yardımcı olabilir

Blockchain, madencilik endüstrisinde küresel tedarik zincirinin izlenmesine yardımcı olabilir

Uluslararası hukuk firması White & Case, blockchain teknolojisinin kullanımının küresel madencilik tedarik zincirini geliştirebileceğini iddia eden bir rapor yayınladı.

Rebecca Campbell ve Andrzej Omietański tarafından White & Case uluslararası firmasından hazırlanan bir raporda, “Madencilik ve metallerin küresel tedarik zincirinin sayısallaştırılması: Blockchain ve akıllı sözleşme” başlıklı bir rapor, blockchain teknolojisi uygulamasının madencilik için tüm tedarik zinciri sürecini geliştirebileceğini iddia ediyor.

Tedarik zincirlerini takip etmek için blockchain teknolojisinin kullanılmasının şeffaflığı artırabileceğini, böylece madencilik endüstrisinde sahtekarlığı ortadan kaldırabileceğini belirtmişlerdir. Raporda ayrıca madencilik faaliyetlerinin, insanların ihtilafların hafifletilmesine yardımcı olurken, aynı zamanda insanların ICO’lar aracılığıyla kullandıkları gibi, aynı zamanda blok zinciri temelli sözleşmelerle de finanse edilebileceği düşünülüyor.

Bununla birlikte, blockchain uygulamasının endişeleri, akıllı sözleşmelerin, EOSBet kumar platformuna yapılan son hack olayına atıfta bulunarak, avukatlar veya bilgisayar bilimcileri tarafından toplanması gerekip gerekmediğidir.

Rapora yanıt veren bazı taraflar, madencilik endüstrisindeki yeni teknolojinin uygulanmasının ancak önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde mümkün olabileceğini düşünüyor.

Tradeshift’in CEO’su Christian Lanning, NewsBTC tarafından bildirildiği üzere, teknolojinin “tedarik zincirlerinin nasıl işletildiği üzerinde dramatik bir etkiye” sahip olabileceğine olan inancına rağmen, henüz böyle büyük bir ölçekte hazır olmadığını söyledi.

Yorum Yap

Yorum Yap