1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. Blockchain Tabanlı Finansal Yönetim Uygulaması Electra Test Aşamasında

Blockchain Tabanlı Finansal Yönetim Uygulaması Electra Test Aşamasında

electrapay

Dijital ödemelere odaklanan, açık kaynaklı (Proof-of-Stake – PoS) blockchain projesi Electra (ECA), bu ay itibarıyla amiral gemisi ürününü beta teste tabi tutacak.

ElectraPay” olarak bilinen ürün; satıcıların işlemleri tamamlamaları için üçüncü parti hizmet sağlayıcılarından, bankalardan veya kredi kartı şirketlerinden hizmet almalarına gerek bırakmayan, kripto para ödeme yöntemine izin veren finansal yönetim sistemi olarak işlev görüyor.

Electra yönetim kurulu üyesi ve koordinatörü Robert Bakker, Cointelegraph’a ElectraPay’i anlatırken, WordPress için kurulan e-ticaret eklentisi Woocommerce’e benzetme yaptı. Electra’nın, ECA kripto para birimini kabul etmesini sağlayan bir yönetim çözümü olduğunu söyledi.

Bakker, “ElectraPay, ECA üzerindeki bir satıcının doğrudan hesabına para ödenmesine olanak tanıyan bir yönetim çözümü. Ödeme aldıktan sonra satıcılar,diledikleri zaman cüzdanlarına paralarını aktarabilirler” açıklamasında bulundu.Bakker’in ifadesine göre, pilot süreç tamamlandığında ElectraPay’in resmi duyurusu yapılacak.

30 aralıkta yayınlanan bir şirketin blog yazısında  , Electra ekibinin şuanda ElectraPay ‘in pilot uygulamasını hayata geçirmek için işletmelerle temas halinde oldukları kaydedildi.

 

Cointelegraph
Yorum Yap

Yorum Yap