1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. Blockchain yatırım şirketi KR1, FOAM, Althea Mesh ve Etherisc projelerine yatırım yapıyor

Blockchain yatırım şirketi KR1, FOAM, Althea Mesh ve Etherisc projelerine yatırım yapıyor

kr1

Blockchain sektöründeki yatırımları takip eden kamu fonu KR1, bugün son alımlarını açıkladı ve 3.625.641.41 FOAM tokeni için FOAM projesine 200.000 USD yatırım yaparak başladı.

The FOAM Proof of Location protocol , GPS gibi harici merkezi kaynaklardan bağımsız olarak güvenli konum hizmetleri sunabilen, izinsiz ve özerk bir radyo işaret ağını güçlendirir.Şebeke tokeni, bu distributed network of beacons teşvik eder ve yavaş yavaş yeni bir yer hizmetinin hayata geçeceği anlamına gelir.Bu yatırım, KR1’in geçtiğimiz yıl 15 Eylül’de açıklanan ve 2,805,555,85 FOAM tokeni açıklayan 100.000 ABD Doları tutarındaki seed funding katılımına ek olarak geliyor.

Her iki yatırımda da şirket şu anda toplam 6.431.196 FOAM tokeni elinde bulunduruyor. FOAM ağının 2018 yılının son çeyreğinde ana ağ üzerinde çalışması bekleniyor.

Ayrıca, KR1, 303.030 Althea Mesh (ALGT) tokeni için Hawk Networks Inc. tarafından işletilen Althea Mesh projesine 100.000 USD yatırım yapacağını açıkladı.Althea Mesh, toplulukların merkezi olmayan internet servis sağlayıcılarını kurmasını sağlayacak bir yazılım sistemidir. Kullanıcılar internet servisini ve ekipmanlarını satın alır ve sahipler ağa katkılarından dolayı otomatik olarak tazmin edilir. Her Althea Mesh node, sürekli olarak, tek bir sağlayıcı yerine rekabetçi, merkezi olmayan bir pazar oluşturacak, kriptografik olarak doğrulanmış bant genişliğinin en ucuz ve en iyi kaynağını arıyor.

Bir Althea Mesh ağındaki ağ ekipmanının operatörleri, bir kullanıcının tarama geçmişini asla göremez veya içerik türlerini ayırt edemez, internetin nötr tutulması için kritik öneme sahip bir unsurdur. Althea Mesh, ağın oluşturulmasını ve bakımını teşvik etmek için kripto tokenler kullanır.

Son olarak KR1 , 1,344,291,43 Etherisc (DIP) tokenleri için 100.000 USD yatırım yaptı. Etherisk, blockchain’in sigorta piyasasına nasıl uygulanabileceğini araştıran öncü projelerden biridir. Toplulukların toplu olarak sigorta ürünleri oluşturmasına izin vermek için merkezi olmayan bir sigorta protokolü oluşturacaklar.

Akıllı sözleşmelerin uçuşların ertelenmesi durumunda ödemeleri düzenlediği uçuş gecikme uygulamasında görüldüğü gibi, merkezi olmayan risk havuzları, token ekonomileri için sigorta ve halihazırda bilinen parametrik sigorta kullanımı gibi bir dizi kullanım vakası bulunmaktadır.Şu anda, kripto destekli krediler için sigorta ve sağlık için sosyal sigorta dahil olmak üzere çeşitli sigorta ürünleri geliştirilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap