1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Bloomberg : Bitcoin ve Ethereum yatırımcıları Kripto için Yeni Trendler peşinde

Bloomberg : Bitcoin ve Ethereum yatırımcıları Kripto için Yeni Trendler peşinde

Bitcoin ve Ethereum yatırımcıları Kripto için Yeni Trendler peşinde

Bloomberg tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre , Bitcoin ve Ethereum yatırımcıları kriptolarını milyonlarca insana faiz sağlayan yeni platform hesaplarına taşıyor.

Bloomberg , sadece üç hafta içinde, Yatırıcımların BlockFi ’deki kripto hesaplarına ilgi göstererek BTC ve ETH’de 35 milyon $ ‘ı hareket ettirdiğini söyledi. New York merkezli şirket, kredilerini kripto olarak teminat altına alan varlık sahiplerine kripto varlık destekli USD kredileri sunan güvenli bir banka kredisi sağlayıcısıdır.

BlockFi , 5 Mart’ta kripto tasarruf hesaplarını başlattı ve kriptoda aylık olarak ödenen ve % 6.2’lik bir yıllık yüzde verim elde etmek için birleştirilmiş %6 yıllık bir yıllık faiz oranı sundu.Bu rakam, yıllar içinde giderek daha düşük oranlar sunan ABD bankalarına kıyasla özellikle yüksektir. BlockFi CEO’su Zac Prince, platformun faiz oranının Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının yanı sıra dalgalanacağını söyledi.

“Hesaplardaki faiz oranlarının fiyatların düşme zamanlarında daha yüksek ve fiyatların yükselmesi sırasında daha düşük olmasını bekliyoruz çünkü Bitcoin’i borçlanma talebi kısmen piyasa duyarlılığı nedeniyledir. Kriptopara piyasasında ve Bitcoin uzun vadede yükseliyoruz. ”

BlockFi, hesaplarının perakende yatırımcılar için tasarlandığını ve kripto balinalarına tasarlanmadığını söyledi. Yeni bir blog yazısında, şirket önümüzdeki ay 25 BTC ve 500 ETH sınırı tanıttığını söyledi.

“… 1 Nisan’dan başlayarak, yalnızca 25 BTC veya 500 ETH’yi içeren (sırasıyla kabaca 100.000 ABD Doları ve 70.000 ABD Doları’na eşdeğer olan) yalnızca BlokFi Faiz Hesabı (BIA) bakiyeleri% 6.2’lik APY faiz oranını kazandıracak.
Bu limitin üzerindeki tüm bakiyeler% 2’lik kademeli faiz oranı kazanacaktır. Açıklamak gerekirse, BIA hesabınızda 25.5 BTC varsa, ilk 25 BTC% 6,2 ve geri kalan 0,5% 2 seviyesinde faiz kazanacaktır ”dedi

Şirket ayrıca “ortalama Kripto tüketicisine sunduğumuz yüksek kaliteli hizmetleri korurken BIA’nın mümkün olduğunca çok müşteriyi destekleyebilmesini sağlamak” için 0.0025 BTC ve 0.0015 ETH sabit para çekme ücreti sunuyor.

2017 yılında kurulan BlockFi, Morgan Creek Capital, Galaxy Yatırım Ortakları, Coinbase, ConsenSys ve Devonshire Yatırımcıları, Fidelity Invest sahiplerinin özel yatırım kolu, en büyük finansal kuruluşlardan biri olan birçok yüksek profilli yatırımcı tarafından desteklenmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap