1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Braiins, Bitcoin ağında madenciliği geliştirmek için yeni bir girişim başlattı
Trendlerdeki Yazı

Braiins, Bitcoin ağında madenciliği geliştirmek için yeni bir girişim başlattı

bitcoin-mining

Full-Stack kripto para madenciliği geliştiricisi ve havuz işletmecisi Braiins , BTC madenciliği sürecini kolaylaştırmak ve daha da geliştirmek isteyen büyük bir girişim başlatıldığını açıkladı.

Girişim, BTC topluluğunu tehdit eden güvenlik konularını ele almaktan daha fazlasını yaparak , bu süreci daha verimli ve merkezi olmayan hale getirmeyi planlıyor.

Yükseltme girişimi, madencilik yazılımı ve yeni bir maden protokolü Stratum V2 içeren tamamen şeffaf bir madenciliğe sahip.Madencilik yazılımının kendisi Rust dilinde yazılmıştır. Aynı zamanda tamamen ikili bir format ve farklı veri dağıtım modellerine sahiptir. Bu, ağ bant genişliğinden biraz tasarruf sağlayarak (Stratum V1 ile karşılaştırıldığında 2-3 kat daha fazla) gecikmeleri azaltır.

Protokol tabanı hafif ve katı olmakla birlikte, amaç aynı zamanda çok genişletilebilir hale getirmektir. Madenciler kendi işlerini seçebilirler ya da bir havuz tarafından sağlanan işler üzerinde çalışmak yerine sadece basit bir üst düzey madencilik yapmayı seçebilirler. Madencilik telemetri verilerini transfer etmek için bir madencilik operasyonunun izleme bölümünü daha kolay hale getirecek bir protokol uzantısı oluşturmak daha kolay olacaktır. Braiins şu anda yeni madencilik protokolünü kullanarak madencilik yazılımının bir prototipi ile yükseltilmiş bir versiyona sahip. Şirket tüm BTC topluluğunu katılmaya ve önerilen açık standardı tamamlamaya davet ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap