İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Brave , geliştirilmiş sayfa yükleme hızıyla tarayıcı güncellemesini açıkladı

Brave , geliştirilmiş sayfa yükleme hızıyla tarayıcı güncellemesini açıkladı

Brave , geliştirilmiş sayfa yükleme hızıyla tarayıcı güncellemesini açıkladı

Brave geçtiğimiz günlerde web tarayıcısı ile ilgili yeni bir güncelleme açıkladı. Şirket, açık kaynağının yeni sürümünün, gizlilik merkezli tarayıcının gelişmiş hız ve yenilenmiş bir Basic Attention Token (BAT) ödül paradigmasıyla geldiğini belirtiyor.

Yeni Güncelleme, % 22 Daha Hızlı Yükleme Süresini Gösteriyor

Şirket, 18 Ekim 2018 Perşembe günü yayınlanan bir duyuruda , tarayıcının web sitesinden indirilmek üzere hazır bulunan yeni güncellemenin başladığını açıkladı. Şirkete göre en son güncelleme, Muon tabanlı platformdan bir Google açık kaynak kodlu bir web tarayıcı geliştirme platformu olan Chromium’u temel alarak ayrıldığını gösteriyor.

Brave, Chromium’a yapılan bu hareketin, stabil Brave 1.0 sürümü için yol haritasının bir parçası olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, şirket yeni özelliklerin yanı sıra çapraz platform senkronizasyonu dahil olmak üzere 1.0’ın resmi olarak başlatılmasından önce birkaç sürüm yayınlanacağını belirtmekte.Yeni güncelleme, çeşitli kilitlenme hatalarının düzeltilmesinin yanı sıra, özel arama motoru ayarlanabilirliği,varsayılan Brave Shield ayarları , Tor ile ilgili çeşitli gizlilik geliştirmeleri (IP adresi gibi bilgileri sızdıran özellikleri devre dışı bırakma dahil) , yerelleştirme güncellemeleri ve PDF dosyalarını web sayfaları olarak yükleme gibi çeşitli güncellemeler ile birlikte geliyor.

Yeni güncelleme ayrıca geliştirilmiş bir hız ile birlikte geliyor. Açıklamaya göre en son sürüm, önceki sürüme göre % 22 daha hızlı yükleme süresine sahip. Şirket, yükleme süresindeki bu artışın belirli web sitelerinde yaklaşık 8 ila 12 saniye daha hızlı sayfa yükleme hızlarını temsil ettiğini söylüyor.

Resim kaynak : Brave

Yeni Brave Ödül Paradigması

Daha hızlı yükleme süresinin yanı sıra, en yeni Brave tarayıcı güncellemesi yenilenen bir BAT ödül paradigmasıyla birlikte geliyor.

Brave Ödülleri Beta sürümü , geliştirilmiş kullanılabilirlik, daha fazla görünürlük ve yeni özellikler ile Brave Payment yerine geçer.

Veri Gizliliği Hakkında Ciddi

Geçtiğimiz günlerde Brave , İngiltere ve İrlanda’da Google’a veri gizliliği ile ilgili konularda mücadele verdi. Kuruluşundan bu yana şirket,internet gizliliğini sağlamak ve premium reklam engellemesini sağlamak görevinde kararlılığını korudu.

Google ve diğer İnternet şirketlerine karşı verilen mücadelenin bir parçası olarak, Brave kullanıcı verileriyle dikkatsiz olduklarını iddia ediyor. Brave’a göre, bu şirketler üçüncü şahısların mahremiyet ihlali olan hedefli reklamları yönlendirmek için kullanılan hassas verilere erişmesine izin veriyor.

Browser’ın popülaritesinin bir kanıtı olarak, Ağustos 2018’de Android platformunda 10 milyondan fazla indirmeye ulaştığını duyurdu. Bu rakam, Nisan ayında toplam indirmelerin 1,5 milyona ulaştığı dikkate alındığında anlamlıydı.

Yorum Yap

Yorum Yap