İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kategorilendirilmemiş
  3. Cardano’nun 2018’deki İlerleyişi

Cardano’nun 2018’deki İlerleyişi

cardano-2018

Cardano, hem bir fikir birliği protokolü hem de akıllı bir sözleşme platformu açısından, Ethereum üzerinde önemli ilerlemelerin, en üst uygulama platformu olarak Ethereum’un konumunu aşmak için yeterli olacağını ummaktadır. Elbette, bir dizi başka platform da aynı şeyi yapmayı hedefliyor, ancak Cardano, geniş araştırmacı ağları ve titiz akran değerlendirmesi içeren akademik bir yaklaşımı ile aralarında benzersiz bir yere sahip.

 

Cardano’nun 2018 ‘deki Başarılı ilerleyişi

Sanal makine Testnet lansmanı

28 Mayıs’ta, Cardano’nun sanal makinesinin ilk testnet piyasaya sürüldü .

Ethereum virtual machine (EVM) , Ethereum blok zincirindeki akıllı sözleşmelerin uygulanmasına izin veren şeydir ve Cardano, “K” programlama diline (KEVM) dayalı bir varyasyon geliştirmektedir. Bu test ağına vizyoner bilgisayar bilimcisi Joseph Goguen adını veren “Goguen” adlı takma adı verildi.

Test ağının lansmanı birkaç nedenden dolayı önemli ve ADA, KEVM’in piyasaya sürülmesinden sonra ayı piyasasının ortasında kısa süreli bir ralli gördü. Bu, Cardano ağındaki akıllı yaşam sözleşmelerinin ilk aşaması anlamına geldiği için anlaşılabilir bir durum.

Daedalus Wallet Özellikleri

Yeni bir para birimi için işlevsel bir wallet çok önemlidir. Cardano wallet şimdiye kadar arzulanan çok şey bıraktı ve Cardano topluluğu daha fazla özellik talep ediyor. Takım, geliştiriciler ve topluluk arasında iyi bir dinamik gösteren duyarlı bir davranış sergilemekte. Cardano geliştiricileri yeni özellikleri ortaya koymak ve Daedalus lakaplı Cardano cüzdanının performansını optimize etmek için çok zaman harcıyorlar.

Daedalus cüzdanını indirmiş olanlar, senkronizasyon işleminin zaman alıcı olabileceğini hatırlayabilir. Nisan ayı itibariyle, yazılım bu süreci hızlandırmak için güncellendi. Daha önce cüzdanda da tazelenen, şimdi düzeltilmiş olan cüzdan dengesini gösteren bazı gecikmeler vardı.

Ayrıca, Cardano’da uzun süredir olanlar için önemli bir özellik olan paper walletlar da etkinleştirildi.

Ortaklıklar ve Genişleyen Küresel Varlık

Cardano, ortaklıkları ile akıllıca bir yaklaşım benimsiyor. Hoskinson yakın zamanda Afrika’yı ziyaret etti ve Etiyopya hükümeti ile bir eğitim merkezi kurmak ve Cardano’da çalışmak için yerel yetenekleri toplamak için bir ön anlaşma imzaladı.

Yol haritası ayrıca, geliştiriciler için API’larda ve araçlarda uzmanlaşacak olan Vietnam’da bir araştırma ve geliştirme merkezi kurma planları da içeriyor.

Bu yaklaşımın çeşitli nedenlerle birçok potansiyeli var ;

  • Emek dahil olmak üzere harcamalar Etiyopya ve Vietnam gibi yerlerde nispeten düşüktür.
  • Yerel programcılara eğitim ve teşvikler sunarak, IOHK, yazılım yığınlarını bilen geliştiricilerin tabanını hızla artırabilir.
  • Enflasyonun getirdiği bu ülkeler, büyüyen kripto ekonomisinden büyük kazanç elde etmeye çalışıyor. Bu, blockchain tabanlı uygulamalara yönelik yerel talebin önümüzdeki yıllarda yüksek olması anlamına geliyor. Güçlü bir yerel varlığa sahip olmak büyük bir nimet olabilir.

Emurgo ve Cardano Ekosisteminin Büyümesini Destekliyor

Cardano’nun Japonya merkezli yatırım kolu olan Emurgo, Cardano’da çalışmak için gerçek uygulamalar yapacak girişimlere yatırım yapıyor. Bunlar arasında , ödenmemiş faturaların menkul kıymetleştirilmesi için çalışan bir ticaret finansmanı kuruluşu olan Traxia da var .

Emurgo da özellikle kripto para kullanıcıları için tasarlanmış bir akıllı telefon üretiyor SIRIN Labs, ile ortaklıklar duyurdu Finney ve ADA için yerel destek sunacak.

Emurgo ayrıca , Tokyo Üniversitesi Fen ile, Cardano hakkında farkındalık yaratmak için kampüste bir dizi konferans düzenlemek üzere bir ortaklık kurduğunu duyurdu .

Metaps ile ortaklık

Cardano, Kore’de en büyük mobil ödeme platformlarından biri olan Metaps Plus’a entegre olmanın bir sonucu olarak Kore’de iyi bir tanıtım elde etmeyi umuyor. Sonuç olarak, ADA sahipleri ADA’yı ülke çapında 33.000 perakendeciye geçirebilecekler.

Yorum Yap

Yorum Yap