İlginizi Çekebilir
Blockfolio nedir
  1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Cardano ( ADA ) Nedir ?

Cardano ( ADA ) Nedir ?

cardano

Cardano ( ADA ) hem bir kripto para birimi hem de Blok zincir teknolojisi. Sahibi ,Ethereum’un eski CEO’su Charles Hoskinson ve şimdi IOHK’nin (Input Output Hong Kong’un ortak kurucusu).

Cardano, 3. nesil blok zincir teknolojisi olarak kategorize edilmiştir. Bitcoin, ilk olarak aracı olmadan sınır ötesi işlemlere izin veren, eşler arası finansal işlem teknolojisi idi.Ethereum olan ikinci nesil blok zincir, belirli koşullar altında ödemelere / işlemlere izin veren akıllı sözleşmeler uygulayarak blok zincir teknolojisini biraz daha ileri götürdü. Ancak blok zincirinin 1. ve 2. nesillerindeki problem ile her seferinde bir upgrade oldu.

Cardano, ağdaki kolay ölçeklenebilirliği destekleyen blok zincir teknolojisinde uyguladıkları tüm katmanlarla ilerletmeyi planlıyor.

Cardano Sessizliği

Diğer tüm projelerden farklı olarak, Cardano promosyonlarla başlamadı. Aslında, 2014’ten bu yana Cardano platformunu kesin olarak geliştirmeye ve amacını tam olarak gerçekleştirdiğini görmek için birkaç yılını harcadılar. Ayrıca, Birleşik Devletler’deki Menkul Kıymetler ve Değişim Komisyonu’na (SEC) karşı çıkmaktan kaçındığı için Japonya’da ICO bulunmaktaydı.

Cardano’nun Yükselişi

Cardano halen önemli bir şekilde ticareti Bittrex borsasında gerçekleşiyor ve Conrail Exchange’dede ADA listesinin eklenmesiyle Cardano’da daha fazla hacim bekleniyor ve Cardano dünyanın her yerinde daha popüler borsalara isabet ediyor.

Cardano’nun ardında yatan düşünceyle, Ethereum ve NEO gibi yaygın olarak benimsenmesi olasılığı yüksektir. Bu, en yakın gelecekte dikkat etmeniz gereken bir gizliliktir.

Yorum Yap

Yorum Yap