1. Ana Sayfa
  2. Kategorilendirilmemiş
  3. Coinbase ABD Doları’na Bağlı İlk Stablecoin Circle USDC’yi Duyurdu

Coinbase ABD Doları’na Bağlı İlk Stablecoin Circle USDC’yi Duyurdu

Coinbase ABD Doları'na Bağlı İlk Stablecoin Circle USDC'yi Duyurdu

Popüler kripto borsası Coinbase , Salı günü blog sayfasından yaptığı duyuru ile ABD Doları’na Bağlı İlk Stablecoin Circle USDC ‘yi duyurdu.

Blog sayfasından yaptığı açıklamada ,

Bugünden başlayarak, desteklenen yargı bölgelerindeki Coinbase müşterileri , Coinbase.com ve Coinbase iOS ve Android uygulamalarında USD Coin stablecoin ( USDC ) satın alabilir, satabilir, gönderip , alabilirsiniz.New York eyaleti dışındaki ABD müşterileri satın alıp satabilir ve dünyanın dört bir yanındaki müşteriler gönderebilir ve alabilir. Gelecekte daha fazla coğrafya mevcut olacak.

USDC Coinbase tarafından desteklenen ilk stablecoin olduğunu ve borsa müşterilerinin bu ayın başında 0x tokenini ekledikten sonra ticaret yapabilecekleri ikinci ERC-20 tokenidir.

“USDC’nin arkasındaki temel teknoloji, Coinbase ve Circle arasında ortaklaşa geliştirildi ve ortaklarımız ve yeni CENTRE Consortium ‘un kurucu ortakları olarak geliştirildi.”

“USDC gibi bir blockchain tabanlı dijital doların avantajı programlamak, hızlı bir şekilde göndermek, dApp’lerde kullanmak ve geleneksel banka hesaplarına dayalı dolarlardan yerel olarak depolamaktan daha kolaydır. Daha açık bir finansal sistem. ”

Coinbase Wallet USDC tokeni destekliyor ve Coinbase Pro tokeni “önümüzdeki haftalarda” desteklemeye başlayacak.

Kaynak : Coindesk , Coinbase

Yorum Yap

Yorum Yap