1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para
  3. Coinbase Card , Stablecoin Dai ‘yi desteklemeye başladı

Coinbase Card , Stablecoin Dai ‘yi desteklemeye başladı

coinbasecard-dai

Coinbase ’in kripto para destekli Visa kartı Coinbase Card, ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olan Dai’yi (DAI), desteklemeye başladı.

6 Aralık tarihinde yayımlanan blog yazısına göre Dai, Bitcoin (BTC) ve Litecoin (LTC) gibi büyük kripto para birimlerinin yer aldığı Coinbase Card üzerinde desteklenen ilk stablecoin oldu. Açıklamada, 1 DAI’nin 1 ABD dolarına eşit olması nedeniyle Coinbase Card’a ilave edildiği, bu sayede tüketicilerin kripto paraların oynaklık seviyelerinden etkilenmeden harcama yapmaları sağlandığı belirtildi.

Coinbase Card 10 kripto para birimini destekliyor

Nisan 2019’da kullanıma açılan Coinbase Card, kullanıcıların ödeme yaparken ve ATM’lerden para çekerken kripto para kullanmalarını sağlayan Visa destekli bir kart. Müşterilerin kripto paralarını anında fiat (geleneksel) para birimine dönüştüren kart, ilk olarak Birleşik Krallık’ta kullanıma sunuldu. Haziran ayında kart İspanya, Almanya, Fransa, İtalya, İrlanda ve Hollanda olmak üzere altı Avrupa ülkesinde kullanıma açıldı.

Coinbase’in resmi web sitesine göre, Coinbase Card şuan Bitcoin ,  Ethereum (ETH), Litecoin, Bitcoin Cash (BCH), XRP, Basic Attention Token (BAT), Augur (REP), 0x (ZRX), Stellar Lumens (XLM), ve Dai dahil olmak üzere toplam 10 kripto para birimini destekliyor.

 

Cointelegraph
Yorum Yap

Yorum Yap