1. Ana Sayfa
  2. Nedir?
  3. CryptoKitties Nedir ? Ethereum ağı ile ne ilgisi var?

CryptoKitties Nedir ? Ethereum ağı ile ne ilgisi var?

Cryptokitties Nedir ve Cryptokitties nasıl oynanır

CryptoKitties, Ethereum için San Francisco ve Vancounver merkezli bir tasarım stüdyosu AxiomZen tarafından tasarlanmış, çoğalabilir ve sevimli interaktif akıllı sözleşmelerdir .

Esasen sıkıcı bir borsa terminaline bakmak yerine, ETH alıp satarken artık eğlenmek için bir seçeneğiniz var . Yatırım yapmaya çalışırken ekranda kırık noktalar yerine bir sürü kedi yavrusunun olmasını istemezmisiniz ?

Peki kedilerin Ethereum ile ne ilgisi var?

Hiçbir ilgisi yok.Kripto para birimlerini ana akım haline getirmek ve içinde uzun mesafe olmasını kabul etmeye başlamak için daha büyük bir planın parçası. Akıllı sözleşmeler kavramı çoğu insan için oldukça yabancıdır ve büyük olasılıkla olmaya devam edecektir. Bir oyun öğesi eklerseniz, Candy Crush’ı değerinizi yeni bir yolla aktarmaya düşünün, CryptoKitties’a sahip olun.Sonuçta, Dapp‘in yaptığı şey, ekonominin, oyun oynamanın ve blok zincirinin gücünün, ağın sürekli olarak ölçeklendirilmesine yardımcı olması için bir araya getirilmesidir.

Bunun işe yarayacağının kanıtı nerede?

Şu anda, insanlar kombine edildiğinde nadir özellikleri birleştiren farklı kedi yaratıyorlar. Oyunun eğlencesi ve münhasırlığın psikolojik etkisi, servetin bir çeşmesini oluşturur. Kısa süre önce bir kedi 100.000 dolardan fazla bir fiyata satılmış ve satışlar üç milyon dolara yükselmiştir (bu site CryptoKitties satışlarını izler). Bunun gibi Dapps, insanın en çok istediği saçma şeyleri alıp blok zicir teknolojisi ile birleştirmelerine bağlı olarak (ironik biçimde) başarının taç mücevheri olma eğilimindedir. Eğilim, avatarlar oluşturduğunuz ve değiş tokuş ettiğiniz diğer oyun türleriyle yakından başlıyor. Açıkçası, Eski Facebook oyunları kendi haline geldi ve Facebook’un alt satırından fazlasını destekleyen bir şey haline geldi. Bunu daha da ileri götürmek, Ethereum’a insanları yatırım yapmaya teşvik etmek için ustaca bir yöntem.

Nasıl oynamaya başlayabilirim?

Çok Basit! Bir Ethereum cüzdan alarak ve GDAX veya Coinbase gibi bir borsada bir miktar eter satın alarak başlayabilirsiniz. MetaMask , eterinizi çok hızlı ve kolay bir şekilde değiştirmenizi sağlayan bir tarayıcı cüzdandır . CryptoKitties esasen eter aktarmanın bir yoludur, çünkü işlem sırasında bazı küçük ücretler ödemelisiniz.

Oyuna sadece kedileri ıslah ederek başlayabilir veya biraz para kazanacağını düşünüyorsanız, kedileri satın alıp satabilirsiniz. Her kedide başkalarının vermediği bazı özel yetenekleri veren birçok farklı özellik bulunur. Örneğin, “Jaguar” özelliği, bir kediyi diğerlerinden daha hızlı üreterek daha fazla alıp satmanızı sağlar. Bu nitelikleri takip etmek ve bunları farklı şekillerde birleştirmek oyunda bir avantaj sağlayacaktır.
Kuşağı 8-15 olan Kitties’le başlamalısınız çünkü bunlar en ucuz ve kullanımı en kolaylarıdır. Zamanla, farklı özelliklere sahip farklı nesiller kedilere yetiştirmeye başlayabilir ve işlemler için kullanılacak bütün kedi yavrularına sahip olabilirsiniz! Gerçekten, sanki 90’larınızın Tomagotchis’inden para kazanıyormuş gibi.

İpucu: Sadece pahalı kediler almayın, onları yetiştirin. Farklı Kitties Kuşakları’nı bir araya getirirseniz büyük bir kazanç elde edersiniz. İyi kedicikler 😉

 

https://www.cryptokitties.co

Yorum Yap

Yorum Yap