1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Dünyanın ilk 7nm’lik ekran kartı : AMD Radeon VII

Dünyanın ilk 7nm’lik ekran kartı : AMD Radeon VII

Dünyanın ilk 7nm'lik ekran kartı : AMD Radeon VII

AMD , Las Vegas ‘ta düzenlenen CES2019 gerçekleştirdiği konferansta AMD Başkanı ve CEO’su Dr. Lisa Su , dünyanın ilk 7nm’lik yüksek performanslı ekran kartı Radeon VII  tanıttı.

AMD Radeon VII ekran kartları , Aynı Vega 20GL mimarisi üzerine inşa edilmiş ve 16 GB HBM2 hafızanın yanı sıra 1.8GHz hızında çalışan aynı 3,840 çekirdeği (60CU) kullanan AMD önceki cihazlarıyla aynı güç tüketimine sahip olacağı söyleniyor.

AMD Radeon VII ekran kartının temel özellikleri arasında, performansı ortaya çıkarmak, en üst düzeyde oyun oynamak ve en zorlu 3D görüntülemeyi, video düzenleme ve hesaplama uygulamalarını yürütmek için tasarlandı

Radeon VII ekran kartı, 7nm işlem teknolojisi üzerine kuruludur ve AMD Radeon RX Vega 64 ekran kartından daha yüksek oyun performansı sunar. Radeon VII grafik kartı, 1.8GHz ve 16GB ultra hızlı HBM2 belleğe (ikinci nesil Yüksek Bant Genişliği Bellek) kadar çalışan 60 işlem birimi / 3840 akış işlemcisi ile donatılmış olan Radeon VII ekran kartı, yüksek performanslı oyun oynama ve ultra yüksek kaliteli görseller sağlar. Çığır açan 1 TB / s bellek bant genişliği ve 4.096 bit bellek arayüzü, ultra yüksek çözünürlüklü dokular, aşırı gerçekçi ayarlar ve yaşam benzeri karakterlerin önünü açıyor.

  • Gerçek zamanlı 3B ve bilgi işlem uygulamalarını etkinleştirme: Radeon VII ekran kartı, zorlu 3B oluşturma ve video düzenleme uygulamaları ve yeni nesil bilgi işlem yükleri için gereken performansı sunar. Popüler açık kaynaklı 3B oluşturma uygulaması Blender’da % 27’ye varan daha yüksek performans, profesyonel video düzenleme, renk düzeltme ve görsel efektler uygulaması DaVinci Resolve 15’te % 27’ye ve OpenCL’de % 62’ye varan daha yüksek performans sağlıyor.
  • Olağanüstü oyun performansı: AMD Radeon VII ekran kartı, Battlefield V’de yüzde 35’e kadar yüksek performans ve Strange Brigade’de yüzde 42’ye kadar yüksek performans dahil olmak üzere DirectX 12 ve Vulkan tabanlı oyunlarda olağanüstü performans sunar RX Vega 64 grafik kartı. Ayrıca, yaygın olarak kullanılan esports başlığı Fortnite’de yüzde 25’e varan daha yüksek performans sunuyor.
  • Radeon FreeSync ile kesintisiz oyun: Günümüzün grafik kartlarının yüksek hızlarıyla, kare hızları genellikle monitör yenileme hızını aşar ve bu da kekemelik ve yırtılmaya neden olur. AMD Radeon FreeSync teknolojisi ile, 550’den fazla oyun monitörünün desteklediği popüler, standartlara dayalı uyarlamalı senkronizasyon teknolojisi sayesinde, oyuncular her seviyede sorunsuz bir oyun deneyimi yaşayabilirler. Ek olarak, AMD Radeon FreeSync 2 HDR teknolojisi, sRGB’ye kıyasla 2 kattan daha iyi parlaklık ve renk hacmi sunar.
  • AMD Radeon yazılımıyla benzersiz deneyimler: AMD Radeon Yazılımı, performans iyileştirmeleri için Day-0 oyun sürücüsü desteği ve en yeni oyun optimizasyonları sunar. Oyuncular, unutulmaz anlarını ve debriyaj zaferlerini zahmetsizce yakalayabilir, aktarabilir ve paylaşabilir; Radeon ReLive; performansı ve PC sistem bilgilerini izleyin ve AMD Link uygulamasıyla sosyalleşin ve Radeon WattMan teknolojisi ile gereksinimlerine uyacak bir dizi ayarda ince ayar yapın.

2019’un ortasında piyasaya çıkacak olan Radeon VII, 7 Şubat’ta satışa sunulacak ve fiyatıda 700 dolar olarak belirlendi.

Yorum Yap

Yorum Yap