1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Elastos Carrier, 1 Milyondan Fazla Ağ Düğümü Kuruyor

Elastos Carrier, 1 Milyondan Fazla Ağ Düğümü Kuruyor

Elastos Carrier, 1 Milyondan Fazla Ağ Düğümü Kuruyor

Merkezi olmayan uygulamaların mevcut internet  güvenlik açıklarından korunmakta olduğu sanal bir ekosistem sağlayan internete yönelik bir blok zinciri altyapısı olan Elastos bugün ,  Elastos Carrier ile donatılan TV Kutusu birimlerinin sayısının Shanghai Shijiu TV ile iş birliği yaparak 1.000.000 ‘dan fazla seviyeye ulaştığını duyurdu.

Önerilen Yazı

Elastos (ELA) Nedir?

2018 Ağustos’unda piyasaya sürülen bu TV kutuları, Elastos Carrier’da bir düğümü içeren Internet’e bağlı cihazların ilk setidir. P2P modelini çevreleyen, bir bilgisayarın (veya “müşterinin”) bulunduğu geleneksel “client-server” modelini çevreleyen doğrudan bağlı düğüm ağıdır.

Elastos Foundation Chairman Rong Chen ;

“Bir yıldan az bir sürede, 40k network node beta öncesi hedefimizi aştık.Bir milyondan fazla Elastos Carrier node’larının konuşlandırılması ile, pek çok perakende tüketicisinin evinde bu kadar ağ altyapısı ile başka bir Web 3.0 projesi olmadığını açıkça söyleyebiliriz. ”

Elastos Carrier ‘in kullanılmasıyla, web üzerindeki kullanıcılar ve uygulamalar, daha fazla düğümün katıldığı ve katıldığı şekilde ölçeklenen bir ağ üzerinden bilgi yönlendirerek doğrudan birbirleriyle iletişim kurma yeteneğine sahiptir. 400.000’in üzerinde aktif olan 1 milyondan fazla düğümün yayılmasıyla, Elastos Carrier Network bu yeni web paradigmasının perakende satışını popüler kılmak için benzersiz bir şekilde konumlandırılmıştır.

Bu hızlı genişleme, ekosistemdeki hem bireylere hem de dijital varlıklara benzersiz bir dijital kimlik sağlayan ve kullanıcıların varlıklarını çevrimiçi olarak gerçekten elde etmelerini sağlayan “Decentralized ID” (DID) sidechain sağlayan önemli bir ağ güncellemesiyle çakışıyor. Ek olarak, kullanıcılar DID sidechain’e veri yazma yeteneğine sahip olacaklar; yani, bir üçüncü taraf DApp tarafından bilgi arandığında, kullanıcılar kişisel verilerinin kontrolünü elinde tutabiliyorlar.

Yorum Yap

Yorum Yap