1. Ana Sayfa
  2. Kategorilendirilmemiş
  3. Emurgo, 15 Ağustos Duyurusu ile yeni cüzdanı YOROI Wallet tanıtıyor

Emurgo, 15 Ağustos Duyurusu ile yeni cüzdanı YOROI Wallet tanıtıyor

yoroi-wallet

Cardano’nun ortaklarından Emurgo,Charles Hoskinson’nun 14 Ağustos tarihli açıklamasını takiben 15 ağustos’ta resmi YouTube kanalından bir duyuru videosu yayınladı.

Cardano’nun kurucularından ve Emurgo’nun CEO’su Ken Kodama, Yoroi adlı Cardano üzerine inşa edilen ilk ürünün adını herkesle paylaştı.

Yoroi, Kodama’nın basit, hızlı ve güvenli olduğu iddia edilen Cardano için hafif bir cüzdan.Bilim ve mühendislik firması Charles Hoskinson tarafından yönetilen InputOutput [IOHK] tarafından inşa edilmiş ve Emurgo’nun ürünlerinden birinin altına düşmüştür. Kodama, Yoroi’nin ayrıntılı bir güvenlik denetimi de içeren endüstri standartlarına göre en iyi yazılım uygulamalarını kullandığını belirtti.

Kodama, cüzdanın ilgili müşteri tabanı tarafından günlük kullanım beklentisiyle inşa edildiğini de belirtti.

Emurgo, Japonya’nın dışında ve Cardano’nun bir girişim sermayesi koludur. Blockchain firması, Cardano’nun blok zincirine iş getirerek Cardano’nun ticari girişimlerine ve geliştirilmesine yardımcı oluyor. Kodama, Emurgo’nun temel hedefini Cardano’nun ekosisteminin büyümesi ve küresel çapta işletmelere ulaşması olarak tanımladı.

Son duyuruda, IOHK CEO’su ve Kurucu Ortağı, Google Chrome uzantısı olarak çalışacak olan Icarus adlı yeni cüzdan hakkında konuştu. Hoskinson da izleyicilerine Yoroi’nin Icarus’un harf fork’u olduğunu ve aynı ay için testnet’in de bu aydan itibaren MainNet’in önümüzdeki ay piyasaya sürülebileceğini söyledi.

Yorum Yap

Yorum Yap