1. Ana Sayfa
 2. Yeni Başlayanlar
 3. En iyi Kripto Para Borsaları

En iyi Kripto Para Borsaları

kripto-borsalari

Kripto Para Borsaları , kripto para ticaretinin merkezidir.Artık günümüzde her geçen gün artan yüzlerce kripto para borsası açılmakta ve bunlardan en iyisini seçmek pekde kolay bir iş olmamaktadır.Her Kripto Para Borsasının farklı bir amacı vardır ve farklı bir  kitle segmenti sunmaktadır.

Bu makalede sizlere piyasanın en iyi Kripto Para Borsa önerilerimizi ve Kripto borsası seçerken nelere dikkat etmeliyiz onları anlatmak istiyorum.

Bir Kripto para borsası seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Popüler kripto para borsaları , belli topluluklarla iyi bir üne sahiptirler, düşük ücret talep eder, sıkıntı yaratmayan bir hesap doğrulama sürecine sahiptir ve satın alma ve satmayı kolaylaştırmak doğru yönlendirmeler sunarlar.Kripto para borsası seçerken özel ihtiyaçlarınız kripto yatırım planlarınıza bağlı olarak değişecektir ancak ne olursa olsun aşağıdaki unsurlar bir kripto para borsası seçerken önemlidir.

 • İtibar – Borsa ne kadar güvenilir? Sonuçta yatırım yaptığınız paranızı barındıracaklar  ve kişisel bilgilerinize erişebilecekler. Kaydolmadan önce borsanın yasal olduğunu kontrol edin.Kullanıcı yorumlarını arayın, Reddit’de hakkındaki izlenimleri okuyun ve borsa hakkındaki yorum için güvenilir web sitelerini kontrol edin. Her zaman bir korku öyküsü bulacaksınız, ancak negatiflerden daha pozitif olduğunuz sürece, gidebilirsiniz.
 • Ücretler – Borsa her işlem için ne kadar ücret kesmektedir ? Popüler Borsalar, masraflarını açık bir dille açıkça belirtmektedir. İşlem türüne ve finansman kaynağına bağlı olarak değişir, ancak% 3’ün altındaki herhangi bir şey kabul edilebilir olarak kabul edilir. Gizli para çekme ücretlerini de izle. Bazı borsalar ticaret ücretlerini düşük tutuyor ancak yüksek çekilme ücretleriyle kaybı telafi ediyor.
 • Ödeme Yöntemleri – Hesabınıza nasıl para gönderebilirsiniz ? Borsalardaki ödeme yöntemlerini incelemenizde fayda Borsalar çeşitli ödeme yöntemleri sunmakta bunları tek tek inceleyebilirsiniz.Bazıları fiat’a banka hesabı, kredi kartı veya banka havalesi ile ödeme yapmanıza izin verir.
 • Doğrulama Süreci – Çoğu borsada işlem yapabilmek için bir şekilde hesap doğrulaması yapılmalıdır. Bu, adınız, adresiniz ve telefon numaranızla birlikte pasaportunuzun bir fotoğrafının gönderilmesini içerir. Popüler borsalarda Uzun doğrulama gecikmeleri borsanın yoğunluğuna göre nadir görülmektedir.
 • Coğrafi Kısıtlamalar – Tüm borsalar tüm dünyada mevcut değildir ve tüm bölgeler her bölgede kullanılamayabilir. Kaydolmadan önce tam satın alma / satma erişimine sahip olduğunuzdan emin olun.
 • Güvenlik – Popüler kripto borsalarının çoğu, hesabınızı güvende tutmak için standart güvenlik özelliklerini kullanmaktadır. Para ve kimliğinizi korumak, SMS doğrulama, karmaşık captcha gibi şeyleri eklemek, hatta kişisel ayrıntıları tamamen önlemek için bir kaç ekstra şeyler kullanabilirsiniz

En iyi Kripto Para Borsaları

Binance

Kripto para borsası Binance , bu sahnede nispeten yeni bir oyuncu olmakla birlikte, düşük ücretler ve güvenli , kolay bir şekilde ticaret yapmak için bünyesindeki çok çeşitli paralar sayesinde şuanda Kripto borsalarının arasında en fazla işlem hacmine sahip bir borsa haline geldi.

Binance fiat’la ilgilenmiyor, yani hiçbir banka hesabı veya kredi kartı transferine izin verilmiyor. Bununla birlikte, diğer borsalarda bulunan bazı doğrulama sorunlarını yeni gelen kullanıcılarda önlemeyede yardımcı olmakta. İhtiyacınız olan şey, bir hesap oluşturmak için geçerli bir e-posta adresidir, o zaman anlaşma için hazırsınız demektir. Doğrulama isteğe bağlıdır ve daha yüksek günlük para çekme miktarlarına izin verir, bu nedenle gün boyunca 2 BTC eşdeğerinden daha fazla taşımanız gerekiyorsa kimlik veya pasaportunuzu hazırlamanızda fayda var 🙂

Diğer borsalarda bulunan bazı özelliklerden yoksun olabilir, ancak Binance’nin akıllı ticaret ve güçlü güvenlik konularına odaklandığını sürekli görmekteyiz. Hizmet, bir saat içinde 240.000 yeni kullanıcın dalgalanmaları bile gördü , bu yüzden doğru olduğunu düşünüyoruz. Fiat erişimine ihtiyacınız yoksa, Binance denemek için mükemmel bir borsa.

 • Hizmet Verilen Ülkeler: Dünya Çapında
 • Mevcut Kripto Para Birimleri: Yaklaşık 120 popüler ve trend para birimi
 • Ücretler: Tüm işlemler için % 0,1.
 • Güvenlik: Güçlü

 

Coinbase

Coinbase , dünyadaki en tanınmış kripto para borsalarından biridir. Şirket 2011 yılında kuruldu ve 13 milyon kişiden oluşan bir kullanıcı tabanı oluşturmak sadeca altı yılını aldı. İlk defa alan alıcıların parmaklarını kripto para pazarına daldırması için gereken doğru araçları sağlayarak, iyi finanse edilen, sevilen ve kullanımı son derece kolay.

Coinbase satın alma ve satış yapmak için sizlere basit bir deneyim sunar. Hızlı pasaport veya kimlik yüklemeleri ile kimliğinizi doğrulayarak başlayın. Sonra banka hesapları veya kredi kartı da dahil olmak üzere cüzdan veya fiat ödeme yöntemleri eklersiniz. Bunların doğrulanması birkaç saat alabilir. Sadece Coinbase gösterge tablosuna gidin ve kripto paralarınızı cüzdanlarla yüklemeye başlayın.

Coinbase, Avrupa, Kuzey Amerika ve ötesine yayılmış 30’un üzerinde ülkeye hizmet ediyor. ABD, Singapur ve İngiltere de dahil olmak üzere bu alanların çoğunda alım satım yapılmaktadır.Kanada ve Avustralya’da hesap sahiplerinin fiat için para satma seçeneği yok, ancak Coinbase bunun bir çözüm yolu aradığını belirtiyor.

 • Hizmet verilen ülkeler: ABD, İngiltere, Kanada, Singapur, Avustralya, Avrupa’da 25+ diğer ülkeler
 • Mevcut Kripto Para Birimleri: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash
 • Ücretler: ödeme metoduna ve bulunduğunuz yere bağlı olarak 1.49 – 3.99%
 • Güvenlik: Ortalama

Bittrex

Bittrex arayüzünde basitliğe önem veren bir kripto borsasıdır. Hizmetler, Bitcoin ve Ethereum gibi popüler para birimlerini FirstBlood ve Aragon gibi daha az bilinen varlıkların yanında taşımanıza izin vererek, mümkün olduğunca çok sayıda token ticareti sağlamaya odaklanmaktadır. Tablo, kaba ve hepsi de o kadar kullanışlı değil, yatırım bilgilerinizin seviyesine bağlı olarak finansal ayrıntılar için başka yerlere bakmak isteyebilirsiniz.

Bittrex ‘de iki hesap doğrulama düzeyi vardır: temel ve geliştirilmiş. Eski, günde 0,4 BTC’lik bir ticaret limiti belirliyor ve Bittrex’in kimliğinizi herkese açık kayıtlarla eşleştirebilmesi için birkaç temel ayrıntıya ihtiyacı var. Başarısız olursanız, geliştirilmiş doğrulamaya geçmeniz gerekir. Burada işlem limitiniz günde 100 BTC’ye kadar yükseltilmektedir, ancak bir kimlik taraması ve selfie göndermeniz gerekecek. Ayrıca Bittrex, neredeyse iki aydır kurumsal olmayan hesaplara kapatıldığını da belirtmek gerekir.

 • Hizmet Verilen Ülkeler: Dünya Çapında
 • Mevcut Kripto Para Birimi: 190’dan fazla
 • Ücretler: Tüm işlemler için% 0.25
 • Güvenlik: Ortalama

Poloniex

Poloniex , kullanıcı dostu ve gelişmiş yatırım özellikleri arasında yerini almakta. Borsanın düzgün bir arayüze sahip olması,bir çok altcoin’nin  bulunması, hem marj hem de kredi işlemleri sunmaktadır ve dünya genelinde kullanıcılar tarafından kullanılabilmesi mümkündürPoloniex en az karmaşıklıkla yatırımlarınızı büyütmenize yardımcı olabilir.

Herhangi bir para yatırma veya para çekme işlemi yapmak için ilk başta Poloniex’e doğrulama yapmak gerekmektedir. İşlemi başlatmak için, adınız, telefon numaranız ve adresiniz gibi temel bilgileri girip, ardından bir Poloniex fotoğraf kurallarına uyan bir selfie gönderirsiniz. Kripto borsası için bir fotoğraf çekmek biraz garip gelebilir, ancak kimliğinizi çekip göndermekten daha güvenlidir 😉

 • Hizmet Verilen Ülkeler: Dünya Çapında
 • Mevcut Kripto Para Birimleri: Bitcoin, Ethereum, Monero ve Tether ile işlem çiftlerinde 65+
 • Ücretler: İşlem hacmine ve faaliyete bağlı olarak% 0 -% 0.25
 • Güvenlik: Ortalama

Bitfinex

Bitfinex , popüler rakipleri Coinbase ve Kraken’e göre neredeyse iki katı kadar kripto para birimi hacmi taşıyor. Bunu, kripto paraları cüzdanlarında boşta bırakmaktan çok, ticaret yapmak isteyecek önemli holdinglerle uzman düzeydeki yatırımcılara catering yaparak başarıyor.

Bitfinex ile, hepsi birden düzinelerce kripto parayı destekleyen çok sayıda sipariş türüne, bol miktarda otomatikleştirilmiş alım satım özelliklerine, marj ticaretine ve bir marj finansman pazarına erişebileceksiniz. Fiat hesaplarına para gönderebilirsiniz.

Bitfinex ile hesap doğrulaması , Temel bilgilerinizi sağlamanızın yanı sıra, hükümetin verdiği geçerli iki kimlik formuna, yakın tarihli bir banka dekontunun bir kopyasına ve faturanızdan adresinizin kanıtına ihtiyacınız olacaktır.

Bitfinex, bu sıralar önemli bir doğrulama gecikmesi yaşıyor; bu da ticaret yapabilmeniz için 6-8 hafta beklemek anlamına geliyor. Borsanın Bitfinex cüzdanlarında çok uzun süre hareketsiz kalırsanız , küçük bir hareketsizlik ücreti ödeyebilirsiniz. Bunlar bazı kullanıcılar için bazı ciddi engellerdir, ancak yine de Bitfinex ciddi yatırımcılar için ciddi bir borsadır.

 • Hizmet Verilen Ülkeler: Farklı ülkelerde farklı özelliklere sahip olan dünya çapında
 • Mevcut Kripto Para Birimleri: Toplamda yaklaşık 40
 • Ücretler: İşlem hacmine ve faaliyete bağlı olarak% 0 -% 0,2
 • Güvenlik: Güçlü

Kraken

Kraken , ciddi kripto para meraklıları için en eski ticaret platformlarından biriydi. 2011 yılında, Coinbase’nin görünümü ile aynı zamanda kuruldu. Kraken, canlı grafikler ve otomatikleştirilmiş cüzdan transferleri yoluyla ayrıntılı, yüksek hacimli ticarete odaklandı. Hâlâ bu alandaki duruma hakimdir ve 2018 yılının başında yaşanan kesintilerin 40 saatlik uzantısı boyunca bile, en düşük maliyetle, en yüksek güvenilikli borsalardan biri olarak gösteriliyor.

Kraken kullanan herkesin söylediği gibi, bu platform kripto paraları ciddiye alır. Arayüz, işlem çifti, değer tablosu ve marj ticareti gibi gelişmiş özellikler de dahil olmak üzere tonlarca alım satım opsiyonu ile doludur. Bilgi miktarı, özellikle de yeni gelen kullanıcılar için çok büyük, ancak yatırımlarınızı en üst düzeye çıkarmak ve işletmelerinizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız mükemmel.

Kraken ile hesap oluşturma ve doğrulama hem rakiplerinden daha basit, hem de daha katılımlı. Şirket, erişimi açmak için beş farklı seviyede gerçekleştirilirken her biri kilidini açmak için daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyor. İLK seviyede ticaret yapamazsınız, ancak arayüz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Katman 1’e geçmek sadece dijital ticaretlere izin verir, ancak doğrulanmış bir ad, doğum tarihi, ülke ve telefon numarası gerektirir. Katman 2 fiat işlemlerini (kredi kartı, banka hesabı), Katman 3 ticari limitlerini artırıyor ve Katman 4, Kraken’in tüm gelişmiş özelliklerini açıyor.

 • Hizmet verilen ülkeler: Kanada, Avrupa, Japonya, ABD
 • Mevcut Kripto Para Birimleri: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Monero, Ripple, Zcash ve daha fazlası
 • Ücretler: 0 – 0.36%
 • Güvenlik: Ortalama

LocalBitcoins

LocalBitcoins , “Bitcoin Borsası” sözcüklerini duyunca çoğu insanın düşündüğü ilk seçenek olarak görülmemektedir. Site, spekülasyon özelliklerini ve banka hesabı işlemlerini, kişiden kişiye iyi ticaret lehine çeviriyor. Adından da anlaşılacağı gibi, LocalBitcoins gerçek insanlar için arama yapmanızı ve doğrudan onlarla bitcoin ticareti yapmanızı sağlar. Kullanıcılar alım satım fiyatlarını belirlemekte ve satın alma / satma gereksinimlerini özetlemektedir. Daha sonra, LocalBitcoins tanıtımı yapar ve emanet yoluyla alıcı ve satıcı koruması sağlar.

LocalBitcoins, kripto para oranlarını satın almak ve satmak için daha adsız yöntemlerden biri haline getiren çok fazla doğrulama gerektirmez. Ancak, ticaret yapmak için gerçek bir isim girmeniz gerekiyor ve güvenlik amacıyla e-posta adresinizi ve telefon numaranızı doğrulamanız iyi bir fikirdir.

LocalBitcoins’i kullanmanın avantajları, dünya çapında kullanılabilirlik, süper düşük işlem ücretleri ve banka hesapları, PayPal ve hatta Amazon hediye kartları gibi çok çeşitli ödeme seçeneklerini içeriyor.

 • Hizmet Verilen Ülkeler: Dünya Çapında
 • Mevcut Şifreli Kurumlar: Bitcoin
 • Ücretler: ticaret türüne ve kullanıcısına bağlı olarak% 0 – 1
 • Güvenlik: Güçlü