1. Ana Sayfa
  2. Kategorilendirilmemiş
  3. En karlı ETH ASIC madencisi Nisan 2019’da yayınlanacak

En karlı ETH ASIC madencisi Nisan 2019’da yayınlanacak

En karlı ETH ASIC madencisi Nisan 2019'da yayınlanacak

Yeni bir madencilik ekipman üreticisi olan Linzhi, Bitmain’inkinden daha karlı olduğu iddia edilen ETH ASIC miner üretimini açıkladı.

Linzhi, özellikle Ethereum ve Ethereum Classic için ASIC ürünlerini geliştirmeye odaklanacak.Duyuru, Güney Kore’nin Seul’deki Ethereum Classic Zirvesi‘nde Canaan Creative’in baş çipi üreticisi olan kurucularından Chen Min tarafından yapıldı.

ETH ASIC miner, BTC veya ZCash için kullanılan yaygın olarak bilinen ASIC miner ile karşılaştırıldığında yeni olarak kabul edilir.Bu nedenle, sadece “rakip” sadece piyasada bulunulduktan hemen sonra ilk parti satılmış olan Bitmain’in Antminer E3’üdür.

Antminers ‘in saniyedeki 1,400 milyon hash ile saniyede 190 milyon hash eşdeğer olan bitmain cihazlarının güç tüketiminin sadece 1 / 8’i ile çalışan Chen, şu anki üreticisi ETH ASIC madencisinin Bitmain’inkine kıyasla “daha karlı” olduğunu iddia etti. Hesaplanırsa, Chen’s ASIC madencisi, günde 3 $ ‘lık Antminers’ e kıyasla ETH’de günlük 20 $ ‘lık bir üretim oranına sahip olacaktır.

Bitcoin Magazine‘ne göre, öngörülen çıkış süresi önümüzdeki yıl ( Nisan 2019 ) piyasaya sürülmeye hazırlanıyor ve fiyat hala açıklanmadı.

ETH topluluğu, merkezileşmeye neden olacağını ve adil bir rekabeti engellediğini iddia ederek ASIC’in kullanımını reddediyor.Ayrıca, ETH ağının geliştirilmesinden kaçınmak için ETH ağına hard fork öneren bir EIP’nin (ETH Improvement Proposal) ETH topluluğundaki geliştiricilerden biri tarafından dile getirildiği de bildirilmiştir.

Yorum Yap

Yorum Yap