1. Ana Sayfa
  2. Kategorilendirilmemiş
  3. Enigma Startup İlk Testnet Lansmanını Duyurdu

Enigma Startup İlk Testnet Lansmanını Duyurdu

enigma-protocol

Gizlilik teknoloji şirketi Enigma geçtiğimiz günlerde yepyeni bir blockchaini’nin resmi olarak testnet’e girdiğini duyurdu.

Tamamen MIT Medya Laboratuarı’nda oluşturulan proje, 2015 yılında yayınlanan bir tanıtım belgesine dayanmaktadır.Projenin başlangıçta riskten korunma fonu sektörüne yönelik olmasına rağmen, şirketin şu anda bir kişi olarak tanımladığı gibi bir kişilik değişikliği olduğu görülmektedir.

Söz konusu teknoloji, bir işlemin kaynağını gizlemek için tasarlanan bir dizi akıllı anlaşma ile temsil edilmektedir. Bu, blockchain’in anlaşmalarını gerçekte deşifre etmeden gerçekleştirmesini ve hesaplamasını sağlar.

Enigma için gelecek planları

Gelecek olan gerçek dünya testine ilişkin olarak, projenin arkasındaki geliştiriciler, bu projenin gerçek doğasını vurgulayarak, potansiyel olarak yüksek beklentileri yatıştırmak için hızlı davranıyorlardı.

“Bu tür yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesinin doğrusal olmadığı ve sürekli, yinelemeli bir süreç olduğunu kabul ediyoruz. Sadece mevcut bir platformu unutmamakla kalmıyoruz – tamamen yeni ve temel bir şey inşa ediyoruz, bir çok insanı ve birçok gün ve geceyi inşa edecek (ve aldık) bir şey inşa ediyoruz. ”

Testnet lansmanının ardından, yol haritasına göre Enigma, şimdi üç ay içinde Mainnet lansmanına hazır olmayı hedefliyor. Kısa bir süre önce Enigma, platformun gelişimini genişletmek için teknoloji devi Intel ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Bu son gelişmeyle, Enigma, resmi açıklamasında da belirtildiği gibi, “tamamen merkezi olmayan bir geleceğe doğru bir adım daha yakındır”.

Yorum Yap

Yorum Yap