1. Ana Sayfa
  2. Kategorilendirilmemiş
  3. Ethereum Geliştiricileri , Daha önce açıklamayan yeni bir yükseltme paketi ile ilgili belgeler yayınladı
Trendlerdeki Yazı

Ethereum Geliştiricileri , Daha önce açıklamayan yeni bir yükseltme paketi ile ilgili belgeler yayınladı

Ethereum Virtual Machine mühendislerinden biri olan Greg Colvin , Ekim ayında Devcon4 konferansında gerçekleşen dört özel toplantıdan snippet'leri içeren daha önce açıklamayan belgeleri yayınladı.

Ethereum Geliştiricileri , Daha önce açıklamayan yeni bir yükseltme paketi ile ilgili belgeler yayınladı

Ethereum ‘un geliştiricileri , teknolojiyi kısa vadede dahada hızlandırabilecek daha önce açıklanmamış bir yükseltme paketi hakkında GitHub üzerinden yeni belgeler yayınladılar.

Ekim ayının sonunda gerçekleşen Devcon4 konferansında gerçekleşen 4 özel toplantıda , tartışılan ve muhtemelen Haziran 2019’da aktif hale getirilebilecek olan “Ethereum 1x” etiketli Ethereum ağına yapılan bir yükseltme hakkında söylentiler bulunmakta.

Coindesk tarafından yapılan haberde , daha önce açıklanmayan 4 özel toplantıda geçen dakikalar anonim olarak kalmak isteyen bir kişi tarafından doğrulandı.CoinDesk’e, geliştiricilerin önerilerin kamuoyunda tartışılmayacak kadar erken aşamada olduğuna inandıklarını söylediler. Diğer geliştiriciler, yorum taleplerine yanıt vermedi.

Tüm genel blockchain ağlarında olduğu gibi Ethereum , yazılım kullanıcıları arasında kurallarında yapılan herhangi bir değişiklik için dağıtılmış bir mutabakat gerektirir, ancak kod değişiklikleri genellikle geliştiriciler tarafından önerilmektedir.

Yapılan toplantıya katılanlar arasında Ethereum kurucularından Vitalik Buterin ve Joseph Lubin yer alıyor.

Toplantıların konusu, Haziran 2019’da aktif hale getirilebilecek olan “Ethereum 1x” etiketli Ethereum ağına yapılan bir yükseltme etrafında dönüyor. Yükseltmeler arasında Ethereum Virtual Machine değiştirme ve akıllı sözleşmeler için depolama ücretleri ekleme yer alıyor.

Toplantıdaki geliştiriciler, değişikliklerin daha hızlı bir şekilde koordine edilmesi için özel olarak çalışmanın önemini vurguladı. Mümkün olduğu kadar fazla şeffaflık için çabalayan Buterin, “kurumsal özel görüşmelerden ve özel forumlara karşı kesinlikle rahatsız” olduğunu belirtti.

Toplantıya yanıt olarak, en azından üç çalışma grubunun EVM değişikliklerine odaklanması, diğeri de akıllı sözleşme maliyetlerindeki değişiklikleri tartışmak için bir diğerinin oluşturulduğu ve bu tür dönüşümlerin etkisini simüle etmeyi ve modellemeyi amaçladığı söyleniyor.

 

Kaynak : Coindesk

Yorum Yap

Yorum Yap