1. Ana Sayfa
  2. Nedir?
  3. Ethos (ETHOS) Nedir?

Ethos (ETHOS) Nedir?

Ethos nedir

Ethos nedir?

Ethos , ABD merkezli bir kripto para birimidir.Görevleri, herkesin kripto para birikimine sahip olmalarını kolaylaştırmaktır . Kripto eko sisteminde kabul görmesi için, kullanımı basit olmalı. Ethos, kripto paraları satın alma, ticaret ve yönetmeyi kolaylaştıran kullanımı kolay bir evrensel cüzdan ve gerçek ağ geçidi önermektedir.

Ethos, Kurulduğunda ismi Bitquence olarak biliniyordu.Daha sonra Kasım ayında Ethos  olarak adını değiştirdiler. Yeni isim altında projeye olan ilgi ICO’dan sonra istikrarlı bir şekilde büyüdü.

Ethos platformu ve altında yatan teknoloji halen geliştirme aşamasındadır. Platformun genel bir sürümü henüz yayınlanmadı . Bununla birlikte, Ethos 2017’de sınırlı bir alfa değerine sahipti ve 2018’de beta ve üretime girecekti. Platformun nihai hedefi, eksiksiz bir çok varlıklı varlık yönetimi çözümü olmaktır. Bu nedenle, kurucular kullanıcı deneyimine, kullanıcı odaklı özelliklere ve mevzuata uygunluğa odaklanırlar.

Ethos Universal Wallet

Ethos’un sunumunun çekirdeği ve bu konudaki dikkat çekmesinin nedeni Universal Wallet planlarıdır. Bu yeni cüzdan, büyük kripto para birimleri ve çeşitli altcoinlerdeki kullanıcı bakiyelerini güncellemek için yüzlerce blok zinciri bağlayacak ve tarayacaktır. Ethos, ihtiyaç duyacağınız tek cüzdan haline gelmeyi ve yeni kripto akışını satın aldığınızda yeni bir cüzdan yaratma ihtiyacınızı ortadan kaldırmayı umuyor.

Ethos Universal Wallet, “herhangi bir bedeli değerli” bedellerini ücretsiz olarak saklayıp transfer etmeyi taahhüt eder. Mimarisi bireylere, kurumlara ve geliştiricilere açık olacak şekilde tasarlanmıştır. Geliştirme erişimi sayesinde, cüzdanınıza yeni bir para tipi eklenmesi, yazılım sürümünüzün güncellenmesi veya özel bir değişikliğin indirilmesi kadar kolay olabilir.

Single Smart Key

Tüm varlıklarınızı bir cüzdan içinde birleştirmenin yanı sıra Ethos, fonlarınızı yönetmek için yalnızca bir anahtara ihtiyaç duymayı planlıyor. Cüzdan üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz. Ethos token bakiyelerinde herhangi bir değişiklik yapamaz. Bununla birlikte, yetkilendirme işlemleri daha basitleşti. Çeşitli paralarınız için yalnızca bir adet  private key ihtiyacınız olacak.

Smart Key çözümü bugün kullanılan çeşitli temel algoritmalar arasında ortak noktalar kullanıyor. Çeşitli kişisel anahtarlarınızın bu kökü akıllı anahtarınız olur.Ethos , Dünya üzerindeki her atom için 10 milyar benzersiz Smart Key oluşturabileceğini iddia ediyor .

Premium Wallet

Ethos Premium Wallet adresleri, kendilerini blok zincirinde halka tanıtmak isteyen şirketler ve kişiler içindir. Buradaki avantaj, ödemeyi talep ederken müşterileri güvenli kimlik konusunda rahatlatmaktır. Bu resmi kayıt Ethos’un daha çok PayPal gibi çalışmasına izin verecekti. Markalar, müşterilere tipik bir cüzdan adresi kullanmaktan daha kolay ödemeler ve daha az hata için basit bir e-posta benzeri adres verebilir.

Sezgisel, Mobil İlk Tasarım

Ethos, her kullanıcıya odaklanarak , sezgisel bir çözüm olmak istemektedir ve kullanıcı deneyimi önemlidir.

Ethos, başlangıçta sezgisel bir kullanıcı deneyimi oluşturmak için UX tasarımcıları kiralamıştır. Tasarım üzerindeki bu vurgu, Ethos’un iş planının önemli bir unsurudur. Ayrıca, birçok kripto’yu başlatma girişiminden ayrı ayarlar. Tipik ICO’lar teknik sorunlara odaklanır, ancak toplu kabulü kazanmak kripto alanı için aynı derecede önemli bir sorundur. Sezgisel tasarım bu soruna yardımcı olmak için uzun bir yol kat edecektir.

Ethos ayrıca mobil olarak tasarlanmıştır. Bu tüketici davranışları hakkında bildiklerimizle çok iyi uyuşmaktadır. İnsanlar telefonlarını bilgisayarlar üzerinden daha fazla kullanıyor. Ethos kontrol paneli, hareket halindeyken kripto paraları yönetmeyi ve izlemeyi kolaylaştıracaktır. Ayrıca ETHOS parayı herhangi bir telefon numarasına, e-postaya veya Ethos Kimliğine de gönderebilirsiniz.

Kriptoyu Sosyal Yatırım Yapmak

Ethos, kullanıcı merkezli bir cüzdan ve varlık yöneticisi olma hedefiyle birlikte platforma sosyal bir yön verecek. Kullanıcılar forumlara katkıda bulunabilir, sorularına cevap verebilir, tavsiyelerde bulunabilir ve görüş bildirilerini toplumla paylaştığı için ödüllendirebilir. Bu, kullanıcıların yatırım tavsiyesi almak için en sevdikleri uzmanları takip etmesini sağlayacaktır. Ayrıca yatırım kararlarıyla ilgili kalabalığa da göz atabilecekler.

Katkıda bulunan olarak, başkalarına yardım etmek için ödüller ve güven puanları kazanabilirsiniz. Yeterince iyi derecelendirme ve incelemeler yapın ve danışmanlığa sunma becerisine sahip bir Ethos Uzmanı olursunuz.

Yasal Uyum için Hazırlandı

Ethos kendilerini bir varlık yönetim platformu olarak faturalandırıyorlarsa, çoğu kripto para biriminin ticarete hazır menkul kıymet olduğunu anlarlar. Çoğu uzmana göre , kripto piyasası düzenleninceye kadar sadece bir zaman meselesi var.

Ethos, uyumluluklarını göz önüne alarak platformlarını inşa ediyor. ABD merkezli, bu yüzden Kuzey Amerika menkul kıymetler yasasına odaklanıyorlar. Fiat geçidi yerleşik KYC ve AML önlemleri ile birlikte gelecektir . Bununla birlikte, basit bir cüzdan işletmek hala kimlik doğrulaması gerektirmez.

Ayrıca, vergi raporlamasını kolaylaştırmak için hesap etkinliğinize kolayca verebilirsiniz.

Ethos Token ve Technical Foundation

Ethos Token’i (ETHOS) Ethos platformunu besleyen işlevsel bir token olarak tasarladı. Token ile Ethos’ta özelliklere erişebilir ve ücret ödeyebilirsiniz. Ayrıca, düşük frekansla işlem gören varlık çiftleri arasında bir geçiş noktası olarak görev yapan likidite konusunda yardımcı olacaktır. Son olarak, geliştiriciler platform etrafında geliştirilirken API çağrılarını ödemek için ETHOS’u kullanacaklar.

Temmuz 2017’de başlatılan token. Adı değiştirmeden önce orijinal gösterge Bitquence (BQX) olarak biliniyordu. Satış, göstergelerin% 30’unu halka dağıttı. Bir diğer% 30’u gelişim için Ethos’a gitti. Geri kalan% 40, platform başladıktan sonra likidite sağlamak için ayrılmıştır. Binance , Binth , Coinexchange, HitBTC, EtherDelta ve Coinspot’ta ETHOS’u satın alabilirsiniz .

ETHOS token Ethereum’da çalışır, bu da Ethos’un sağlayacağı blok zinciri tabanlı hizmetlerin çoğunda olacaktır. Bununla birlikte, Ethos yalnızca blok gövdeli bir firma değildir. Hizmetlerinin çoğu sunucularda barındırılan standart web arayüzü olarak sağlanacaktır. Bunu yapmak Ethos’u daha ölçeklenebilir, yönetilebilir ve para kazanılabilir hale getirir. Ethos’un kripto borsası ve cüzdan olarak çalışan özel bir şirket olduğunu unutmayın. Her şeyi yerinden yönetim yapmazlar.

 

Ethos ile ilgili daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap