1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. eToro , ABD’nin 32 Eyaletinde Kripto Alım-Satım Platformu Oluşturuyor

eToro , ABD’nin 32 Eyaletinde Kripto Alım-Satım Platformu Oluşturuyor

eToro, ABD'nin 32 eyaletinde kripto para alım-satım platformu ve cüzdan servisi başlatıyor.

eToro

Coindesk tarafından paylaşılan bir haberde , İsrail merkezli sosyal yatırım platformu eToro, ABD’de kripto para alım satım platformu ve cüzdan servisi başlatıyor.

Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, Ticaretin gelecek yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanırken, yeni platformun 32 eyalet ve bölgeden ABD’li müşterilere belirtilmemiş 13 kripto para birimi ile ticareti yapmalarını sağladığını bildirdi.

eToro , kullanıcıların diğer yatırımcıların hareketlerini CopyTrader ve CopyPortfolios özellikleriyle yeniden oluşturmalarına izin vermekte. Kripto alım satım platformunun ayrıca, açılışta üç ayrıntı daha sunacağı belirtti.

EToro’nun kurucusu ve CEO’su Yoni Assia,

Kullanıcılar , alım ve satım kararları alırken diğer kripto yatırımcılarıyla işbirliği yapabilceklerini, Ayrıca platformdaki diğerlerini izleyerek ve öğrenerek alım satım stratejilerini ayarlayabileceklerini söyledi.

Firma, ”Onaylanmış” bir sicile sahip herhangi bir uygun müşterinin, risk analizi ve ek değerlendirmeye tabi performansları için kopyalanıp tazmin edilebileceğini söyledi.

eToro ,  ABD’de Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), XRP ve Stellar (XLM) olmak üzere altı kripto birimini destekleyen multi-signature kripto cüzdanınıda piyasa sürdüğünü duyurdu.Firma, mevcut eToro kullanıcılarının kripto para birimlerini tutmak ve işlem yapmak için doğrudan cüzdanda oturum açabileceklerini söyledi. Ayrıca “bir tuşa basarak farklı paralar arasında dönüştürme” de mümkün olacak. Kriptolar bir QR kodu kullanarak veya cüzdan adresini paylaşarak gönderilebilir ve alınabilir.

Son olarak eToro ‘ nun yaptığı bir diğer önemli açıklamada bu yıl sonunda küresel bir izleyici kitlesi için eToroX adında bir kripto borsası açacağını duyurması oldu.

Kaynak : Coindesk

Yorum Yap

Yorum Yap