1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Facebook Yeni Kripto para ödeme servisini Kabul Edecek E-Ticaret Ortakları Arıyor

Facebook Yeni Kripto para ödeme servisini Kabul Edecek E-Ticaret Ortakları Arıyor

Facebook'un "Project Libra" olarak bilinen yeni Kripto para ödeme servisi bu yılın başlarında açıklandı.

Facebook Yeni Kripto para ödeme servisini Kabul Edecek E-Ticaret Ortakları Arıyor

Wall Street Journal tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, Facebook, Kripto para ödeme servisini “Project Libra” için destekçiler aramak için e-ticaret şirketleri ve finans şirketleri ile konuşuyor. Visa ve Mastercard, Facebook’un görüşme yaptığı iddia edilenler arasında.

Facebook, bu yılın başlarında WhatsApp ile birlikte kullanılmak üzere bir kripto para birimi başlattığını duyurdu. Proje hakkında pek fazla bilgi bilinmese de, kripto para biriminin ABD Doları ile bire bir oranla belirlendiği iddia ediliyor.

Şimdi de sosyal medya devi , projenin destekçilerinin ürün ve hizmetlerinin karşılığında kripto para birimini kabul etmesini umuyorlar. Rapora göre, Facebook, ödeme hizmetinin, Facebook’un oturum açma hizmetlerinin ve “beğen” düğmesinin bugün web’e entegre edilmesine benzer şekilde, üçüncü taraf uygulamalar ve web sitelerine gömülmesini mümkün kılabilir.

Facebook, Kripto Para Birimi e-Ticaret ile Genişletmek İstiyor

Göz önünde bulundurulan bir başka fikir, Facebook kullanıcılarına, reklamları görüntüleme karşılığında Facebook kullanıcılarını küçük miktarda kripto para birimi ile ödüllendirmek için kullanmaktır. Ancak, her yıl Facebook’un gelirine sıfır ekleyen verilerini paylaşma karşılığında kullanıcıları ödüllendirmek için kripto para birimini kullanma olasılığından hiç bahsedilmemiştir.

CNBC’nin hazırladığı bir rapora göre Project Libra, Facebook’un gizlilik ve özel ticarete doğru yaptığı büyük bir değişimin parçası. Facebook’un CEO’sundan Mark Zuckerberg, Facebook’ta ve uygulamalarında ortaya çıkan e-ticaret olanaklarından bahsetti.

 

Yorum Yap

Yorum Yap