İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Firefox yeni sürümü ile tarayıcı üzerinden izinsiz kripto para madenciliği yapanları engelleyebilecek

Firefox yeni sürümü ile tarayıcı üzerinden izinsiz kripto para madenciliği yapanları engelleyebilecek

featured

Mozilla, Kullanıcı gizliliğini kontrol etmek için standart, özel ve katı engelleme seçenekleri sunan Ayarlar’da yeniden tasarlanmış içerik engelleme bölümü bulunan Firefox 65’i piyasaya sürdü. Techdows tarafından yapılan habere göre , Mozilla, izinsiz kripto para madenciliğini engelleyebilecek yeni bir sürüm yayınlayacaklar.

İlk olarak Firefox 65 ‘de tanıtılan özellikler, bazı web sitelerini bozabileceği için varsayılan olarak etkinleştirilmedi. Kullanıcılar ayarlara girebilir, güvenlik ve içerik engelleme parametrelerini kendileri özelleştirebilirler.

14 mayıs ‘ta gelecek olan güncelleme ile izinsiz tarayıcı üzerinden yapılan kripto para madenciliğini engelleme özelliği varsayılan olarak ayarlanacak.

Mozilla, kısa bir süre önce yeni kodu test etmek için yazılımın bir geliştirici kolu olan Firefox Nightly ‘de bu özellikleri etkinleştirmeye başladılar.

Bu hamle, en azından Firefox kullanıcılarının online olarak yayımlanan bu kötü amaçlı yazılımların artan oranlarıyla savaşmalarına yardımcı olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap