1. Ana Sayfa
  2. Kategorilendirilmemiş
  3. Global Brain, OmiseGO’nun kripto ekosisteminin yaratıcısı Omise’ye yatırım yapıyor

Global Brain, OmiseGO’nun kripto ekosisteminin yaratıcısı Omise’ye yatırım yapıyor

Global Brain, OmiseGO'nun kripto ekosisteminin yaratıcısı Omise'ye yatırım yapıyor

Japon girişim sermayesi şirketi Global Brain (GB),GB-VI Growth Fund Investment Limited Partnership (GB-VI) 31 VENTURES Global aracılığıyla Asya merkezli finans teknolojisi sağlayıcısı olan Omise Holdings Pte Ltd’ye (Omise) yatırım yaptığını duyurdu.

Omise, Asya’nın finans teknolojisi alanında, Tayland ve Güney Doğu Asya’daki en büyük online ödeme kabul çözümlerinden bir tanesidir. Ayrıca, Digital value exchange network OmiseGO (OMG) ve GO.Exchange’in yeni lansmanına da hazırlıyor.

2013 yılında kuruluşundan bu yana Omise, blockchain teknolojisinden yararlanarak “Payments for Everyone” vizyonuna kendini adamıştır. Omise, işletmelerden binlerce markaya, Tayland, Japonya ve Singapur’daki şirketlere kadar güveniyor.

GB, Ethereum Topluluk Fonu, Ethereum Blockchain Ar-Ge hibe havuzu, blockchain odaklı ortak çalışma alanı Neutrino ve benzeri dahil olmak üzere çeşitli açılardan Omise ile ortak çalışıyor.

Bir finansal hizmet sağlayıcısı olarak güçlü bir çekişme ve varlık ile birlikte, Omise’nin vizyonu da nihai olarak bu yatırıma yol açan GB ile aynı hizadadır.Yatırım yapılan tutarlar hakkında hiçbir ayrıntı açıklanmadı ancak GB, Asya genelinde finansal inovasyonu hızlandırmak için Omise ile yakın bir şekilde çalışmaya devam etmeyi vaat ediyor.

Yorum Yap

Yorum Yap