1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Google , 2019’da Inbox Uygulmasını Emekliliğe Ayırmaya Hazırlanıyor

Google , 2019’da Inbox Uygulmasını Emekliliğe Ayırmaya Hazırlanıyor

Google , 2019'da Inbox Uygulmasını Emekliliğe Ayırmaya Hazırlanıyor

Google Inbox , 2014 yılında yalnızca bir davet uygulaması olarak kullanıma sunuldu. Kullanıcılar için daha verimli bir e-posta deneyimi oluşturmak üzere yola çıkmıştı.Dört yıl ve daha sonra yapılan güncellemelerden sonra, web şirketi bu hafta Mart 2019’da Inbox’ ı emekliye ayrılacağını ve bunun yerine Gmail’i geliştirmeye odaklandığını duyurdu.

Ürün yöneticisi Matthew Izatt, bir blog yayınında Inbox uygulamasının “ e-postaları ertelemek gibi yeni fikirleri denemenin yanı sıra akıllı yanıt, dürtüler ve yüksek öncelikli bildirimler gibi en yeni AI destekli deneyimleri denemek için harika bir yer olduğunu söyledi.

Ancak İzatt, şirketin kısa süre önce, tüm kullanıcılarına “en iyi e-posta deneyimini” getirmesine yardımcı olmak için e-posta tabanlı çabalarıyla “daha ​​odaklı bir yaklaşım” almaya karar verdiğini söyledi.

Gmail’e nisan ayında gelen önemli bir tasarım güncellemesi ile 7 yıl içinde yaşanan en büyük revizyonlardan birisi olmuştu.Bu, Google’ın temel web tabanlı e-posta hizmetine, bazı popüler Inbox özelliklerine sahip oldu.

Izatt, Inbox’da “e-postaların nasıl daha iyi hale getirileceği hakkında çok şey öğrendiğini” söyledi.

Google, kısa süre önce emekli olan uygulamadan Gmail’e geçiş hakkında endişelenen Inbox kullanıcıları için bir geçiş kılavuzu oluşturdu. “Tüm sohbetleriniz Gmail’de sizi bekliyor” dedi. Inbox ve Gmail’in aynı e-posta adresiyle çalıştığını ve tüm verileri paylaştığını herkese hatırlatıyor.

Google geliştiricileri için Inbox, Gmail’i iyileştirmek için yeni özellikleri test etmenin temiz bir yoluydu, ancak uygulamanın kaynakları, kaynakları kaynaştığında ve bunun yerine daha iyi bilinen e-posta hizmetini iyileştirmenin arkasındaki ağırlığını atarken şirket için yönelişini sürdürüyor.

Kaynak : Digitaltrends

Yorum Yap

Yorum Yap