İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Google , Kişisel bilgileri açıklayan bir hatadan sonra Google+ ‘ı kapatıyor

Google , Kişisel bilgileri açıklayan bir hatadan sonra Google+ ‘ı kapatıyor

Google , Kişisel bilgilerleri açıklayan bir hatadan sonra Google+ 'ı kapatıyor

Bir yazılım hatası ile yüzbinlerce kullanıcının kişisel bilgilerini açıkladıktan sonra Google, uzun zamandır gözden kaçırılan sosyal ağı Google + ‘da kapatıyor.

Google+ , kurucusu olan Google tarafından yönetilen sosyal ağ ve kimlik doğrulama hizmeti. 28 Haziran 2011 tarihinde duyurulan servis ilk dönemde davetiye sistemi ile üye kabul etmiş, 20 Eylül 2011 gününden itibaren ise siteye üyelikler gerçek adını kullanmak şartıyla 18 yaş üzeri herkes için açılmıştır.

Wall Street Journal bir haberinde , Google Mart 2018’de bir aksaklık keşfetti. İncelemeler ve ününün zarar görmemesi için bu zamana kadar konu hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

Journal’ın hikayesinin Pazartesi günü yayınlanmasından sonra Şirket, 500.000’e kadar Google+ kullanıcısı hakkındaki bilginin, hataların bir sonucu olarak dış geliştiricilere maruz kaldığını belirtti.

Hata, geliştiricilerin kullanıcı adlarını, e-posta adreslerini, mesleklerini, cinsiyetlerini ve yaşlarını görmelerine izin verdi. Google, hatayı keşfettikten hemen sonra bu hatayı yamaladığını söyledi. Şirket, “Herhangi bir geliştiricinin bu hatanın farkında olduğunu veya API’yi kötüye kullandığını gösteren hiçbir kanıt bulamadık ve herhangi bir Profil verisinin yanlış kullanıldığına dair hiçbir kanıt bulamadık” dedi.

Şirket, güvenlik ihlali konusundaki kararını gizli tuttu: “Gizlilik ve Veri Koruma Ofisi’miz bu konuyu gözden geçirdi,ilgili verilerin türüne bakarak,, kullanıcıları bilgilendirmek için doğru bir şekilde tanımlayabileceğimizi, herhangi bir kötüye kullanım kanıtı olup olmadığını ve bir geliştiricinin veya kullanıcının yanıt olarak alabileceği herhangi bir eylem olup olmadığını incelemiştir. . Bu eşiklerin hiçbiri bu durumda karşılanmadı.”

Şirket ayrıca, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Google + ‘ın tüketiciler için Google +’ ı kapattığını da belirtti ve Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “mühendislik ekiplerimiz yıllar içinde Google + ‘ya çok fazla çaba sarf ettikleri ve özverili olduklarında geniş tüketici elde edemediklerini” kaydetti. 2011’den başladığından bu yana. Google, ağın düşük tüketici etkileşimine işaret etti (Google+ kullanıcı oturumlarının % 90’ı beş saniyeden daha az) ve uygulamanın incelemesi, Google+ API’lerinin ve kullanıcı kontrollerinin olduğunu gösterdi.

Ayrıca Google , kullanıcıların Google hesap verilerini geliştiricilerle nasıl paylaştığıyla ilgili çeşitli ek gizlilik ayarlarını da duyurdu. Artık, istenen tüm izinleri tek bir ekranda görmektense, Google uygulamaları size her bir istenen izni gösterecektir.

Güncellemelerinin bir parçası olarak, yalnızca e-posta istemcileri, e-posta yedekleme hizmetleri ve verimlilik hizmetleri gibi e-posta işlevlerini doğrudan geliştiren Gmail uygulamaları e-posta verilerine erişebilecek ve ek güvenlik değerlendirmelerine tabi olacaktır. Android’de, yalnızca arama yapmak veya metin mesajı göndermek için tüketici tarafından seçilen varsayılan uygulamalar, kullanıcının telefonuna, arama günlüklerine ve SMS verilerine erişmeyi isteyebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap