1. Ana Sayfa
 2. Nasıl Yapılır ?
 3. Grin Coin (GRIN) Nedir ? Grin Coin (GRIN) Madenciliği Nasıl Yapılır ?
Trendlerdeki Yazı

Grin Coin (GRIN) Nedir ? Grin Coin (GRIN) Madenciliği Nasıl Yapılır ?

Grin Coin (GRIN) , çeşitli optimizasyonlara sahip bir MimbleWimble blok zinciri uygulayarak inşa edilen gizlilik, ölçeklenebilirlik ve fungibility konularına odaklanan bir kripto projesidir.

Grin Coin nedir? Grin coin madenciliği nasıl yapılır?

Grin Coin (GRIN) Nedir ?

Grin Coin (GRIN) , çeşitli optimizasyonlara sahip bir MimbleWimble blok zinciri uygulayarak inşa edilen gizlilik, ölçeklenebilirlik ve fungibility konularına odaklanan bir kripto projesidir.

Grin, MimbleWimble ‘ın gizlilik ve fungibility özelliklerini, adreslerin olmadığı, işlem miktarlarının ve işlemlerin tüm aracı bilgileri kaldırarak birleştirilebileceği yerlerde saklar. Ayrıca, Grin’deki MimbleWimble benzeri bloklar hiçbir işlem içermez ve blok büyük bir işlem gibi görünür.

Grin’de harcanan tüm çıktılar da büyük ölçüde düşürülmüş blok zinciri boyutuna izin vererek güvenli bir şekilde çıkarılabilir. Kullanıcılar blok zinciri diğer kripto para birimlerinden çok daha hızlı indirebilir ve doğrulayabilir.Sonuç olarak, Grin, işlem sayısından çok kullanıcı sayısına göre ölçeklenebilir.

MimbleWimble , Temmuz 2016’da Tom Elvis Jedusor tarafından önerilen ve ardından birkaç ay sonra Adam Poelstra tarafından revize edilen MimbleWimble, işlemlerin Bitcoin’de nasıl kurulduğunu değiştirmek ve blok zincir boyutunu azaltmak için birkaç yenilikçi teknolojiyi bir araya getiren bir blok zinciri protokolüdür.

MimbleWimble öncelikle iki alana hitap ediyor ;

 1. Gizlilik
 2. Ölçeklenebilirlik

Grin Coin (GRIN) ‘i farklı kılan şey nedir?

Grin Coin, ICO’su olmayan yeni bir kripto para birimidir.Yani hiçbir pay, geliştiricileri veya kurucuları için bir ödül olarak yerleşik değildir.Ayrıca birçok merkezi olmayan geliştirici tarafından da sürdürüldü. Protokolü, Zcash gibi halka açık bir gizlilik koini ile karşılaştırıldığında özel olarak varsayabiliriz.

En önemlisi, hafif ve ölçeklenebilir bir blok zinciri mümkün kılan MimbleWimble uygulamasının bir kanıtıdır. Ayrıca, bir PoW coin olduğundan, GPU’lar kullanılarak da çıkarılabilir.

Grin Coin (GRIN) Madenciliği Nasıl Yapılır ?

Grin Coin (GRIN) Madenciliği Nasıl Yapılır ?
Grin Coin (GRIN) Madenciliği

Grin Coin (GRIN) Madencilik Programı

Mevcut bazı popüler madencilik programlarının arasında en popülerleri arasında GrinGoldMiner (GGM), Bminer ve MinerBabe bulunmakta.Ancak geçerli madencilik programlarını indirmek için Github’u ziyaret etmeyi unutmayın.

GrinGoldMiner % 2 dev ücrete sahiptir.Bu madencilik yazılımını kullanmak için .NET 2.2‘yi kurmamız gerekiyor.

İndirildikten ve .NET yüklendikten sonra madenci çalıştırın ve değerleri aşağıdaki seçeneklere göre düzenleyin

 • “Myemail@mail.com” adresini e-posta adresinizle değiştirin.
 • Madencilik riginizi tanımlamak için “rig1” olarak değiştirin.
 • “Strongpassword” ü bir şifre ile değiştirin.

Grin Coin (GRIN) Madencilik Havuzları

Grin Coin (GRIN) Cüzdan ( Wallet )

Grin Coin (GRIN) cüzdanı , mimblewimble protokol koinlerini diğer kripto paralar ile karşılaştırıldığında en önemlisi daha farklı tasarlanmasıdır.En büyük tasarım farklarından biri, sistemde herhangi bir adres olması gerekmediği ve cüzdanların kripto göndermek için birbirleriyle iletişim kurmaları (çevrimiçi olmaları gerekmez). Bu, kripto para birimindeki herkesin kullandığından çok farklı bir sistem olduğundan, Grin’in özel anahtarlar kadar adresleri de vardır, ancak önerilen yöntem (ve havuzların çoğunun ödeme şekli) adresleri kullanmaz.Grin bir IP adresi kullanarak, bir dosyayı eposta vb. ya da bir grin kutusu adresini kullanarak bir alıcı gönderebilir.

Resmi wallet için buraya tıklayın.

Grin Coin ( GRIN ) Madenciliği için yapmanız gereken adımlar ;

 1. Windows kullanıyorsanız, GGM’yi çalıştırmadan önce sanal belleğinizi arttırmanız gerekir. Örneğin, ekipmandaki her kart için en az yedi GB belleği hedefleyin.
 2. GGM’yi indirdikten sonra (güvenilir kaynaklardan ), dosyayı çıkartın. Sonra GrinGoldMinerCLI.exe dosyasını çalıştırın.
 3. Yapılandırma ayarlarını tamamlayın.
 4. E-postanızı seçtiğiniz madencilik havuzuna girdiğinizden emin olun. Ayrıca, çalışan bir e-posta girdiğinizden emin olun, çünkü bazı havuzlarda ödeme almak için ihtiyacınız olacak.
 5. Donanım isminizi girin. Çok sayıda riginiz varsa, onları farklılaştırmanızı sağlar.
 6. Havuzda kullanmak için güçlü bir şifre seçin.

Grin Coin ( GRIN ) Gerekli Bağlantılar

 

Yorum Yap

Yorum Yap