1. Ana Sayfa
  2. Kategorilendirilmemiş
  3. Güney Koreli kripto borsası Bithumb DEX ‘i başlattı

Güney Koreli kripto borsası Bithumb DEX ‘i başlattı

Güney Koreli kripto borsası Bithumb DEX 'i başlattı

Güney Koreli kripto borsası Bithumb, Bithumb ve diğer geleneksel konvansiyonel platformlarda kullanıcılara ek güvenlik, istikrar ve hız avantajı sunmayı vaat eden dijital varlıklar için merkezi olmayan bir eşler arası borsası Bithumb DEX’i resmi olarak başlattı.

Ayın başlarında ilan edilen Bithumb DEX, R1 Protokolünü geliştiren OneRoot Projesi ile ortaklaşa geliştirildi.Duyuru, OneRoot Project’in resmi blogunda 15 Ekim’de yayınlandı. Bithumb DEX kullanıcıları hırsızlık ve güvenlik tehditlerinden daha önce mümkün olmayan şekillerde korunacaktır.

Güvenlik ve Hız

Duyuruya göre, Bithumb DEX kullanıcıları artık döviz hırsızlığı riskine maruz kalmıyorlar, çünkü fonları artık exchange server cüzdanlarında saklanmıyor, ancak artık akıllı bir kontratta tutuluyor, bu da daha fazla kullanıcı güvenliği katmanı ekliyor ve azaltıyor Platform, artık doğrudan kullanıcı fonlarını kullanmadığı için platform saldırıları riski.

OneRoot, siparişlerin eşleştirilmesi ve çözümünü ayıran ve zincir dışı sipariş eşleştirmeyi mümkün kılan merkezi olmayan token borsa protokolünün, platformun hızının merkezi exchange’lerle karşılaştırılabilir olmasını sağladığını iddia ediyor. Bu, mevcut DEX’in nispeten yavaş hızından şikayet eden pek çok kullanıcı için önemli bir husustur.

İlginç bir şekilde DEX çerçevesi, kişisel bilgilerin tanımlanmasının sızmasını önlemek için merkezi alışverişlerin kullandığı nispeten karmaşık üyelik doğrulama prosedürlerine duyulan ihtiyacı ortadan kaldırmaktadır. Tasarım gereği, DEX platformları kimlik yönetimi süreçlerini gereksiz kılan eşler arası bir işlevsellik kullanır.

Şeffaflık, İstikrar ve Likidite

OneRoot’un R1 protokolü, Bithumb DEX’in şeffaflığı artıran ve platformun güvenilirliğini artıran bir blockchain kullanılarak yönetilmesini mümkün kılar. Ayrıca, merkezi olmayan borsalardaki düşük işlem hacimlerinin sürekli sorununu ele alır, bu da genellikle işlem eşleştirmesi için uzun bekleme sürelerine yol açar ve merkezi değişimlere kıyasla genel düşük hız sorununa katkıda bulunur.

Sorunu çözmek için Bithumb DEX, sipariş verilerini ve likiditesini, R1 protokolü üzerinde çalışan tüm diğer borsalarla paylaşıyor ve bu da kullanıcılar için varlık likiditesini ve işlem derinliğini önemli ölçüde artırıyor. Duyurudan bir alıntıda :

“Sipariş verilerinin ve likiditenin paylaşımı, ONEROOT tarafından sürekli olarak desteklenen paylaşım ve kazan konseptini içeren R1 protokolünün en önemli özelliğidir. Çekirdek olarak R1 protokolü ile, farklı borsalar DEDX (Distributed Decentralized Exchange) olarak ONEROOT ekibi tarafından tanımlanan bölgeler arası işbirliğini gerçekleştirebilir. Bu ticaret sistemi, Bithumb’un genel ekosistemi için önemlidir ve küresel dağıtılmış iş sisteminin kurulmasına katkıda bulunur. ”

OneRoot, bu işbirliği sisteminin küresel kripto ticaret trafiğinin önemli bir bölümünü kontrol eden OneRoot ve Bithumb için simbiyotik olacağına inanıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap