1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. Güney Kore’nin ICO yasağı Kasım ayı başlarında kaldırılabilir

Güney Kore’nin ICO yasağı Kasım ayı başlarında kaldırılabilir

Güney Kore'nin ICO yasağı Kasım ayı başlarında kaldırılabilir

Güney Kore’nin kriptodaki konumu, ülkeyi dünyanın en parlak endüstri işaretçileri arasına yerleştiriyor.Bunun tersine, ICO’lar konusundaki duruşları, birden fazla risk faktörüne dayanarak, Eylül ayında kitle fonlaması kaynağını yasaklayan karşılamadan daha az olmuştur.

Ancak, işler değişmek üzere gibi görülüyor Koreli bir medya sitesi fnnews paylaştığı bir haberde Lee Hye-hoon, 4 Endüstri Devrimi üzerine Millet Meclisi Özel Komitesi başkanı o ICO yasağının yakın bir zamanda kaldırılmasını beklediğini söyledi.

Seul’deki 2018 Korea blockchain expo için yaptığı açılış konuşmasında konuşan Hye-hoon, ICO’nun yasaklamasından bu yana birçok şirketin yurtdışında fon yaratmayı seçtiğini belirtti.

Bu şirketlerin göçünün bir sonucu olarak Kore, Kore’nin ekonomisine katkıda bulunacak olan daha fazla yerel girişimden zarar görüyor.Benzer bir duygu da, bu ayın başlarında ICO’ların “ICO kapısının tamamen kapatılmasını istemediklerini” belirten yasallaştırmaya destek veren Koreas ulusal politika komitesi başkanı Min Byung-Doo tarafından görüntülendi. ICO, Telegram için 1,7 milyar dolar ve Block.One için 4 milyar dolar topladı, daha da büyüyor.

Hye-Hoon, yasağın kaldırılması halinde uygun düzenlemenin zorunlu olacağını vurgulayarak, bu düzenlemenin ilk günlerde mevcut IPO uyumu şeklinde olabileceğini vurguladı.

Yorum Yap

Yorum Yap