1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Hayatımızı Kolaylaştıracak Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

Hayatımızı Kolaylaştıracak Giyilebilir Teknoloji Ürünleri

indir (1)

Giyilebilir teknoloji kavramıyla üretilen ürünler her geçen gün hayatımızdaki etkisini artırıyor. Artık son derece uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz aktivite takip bileklikleri, akıllı saatler ve daha fazlası teknoloji marketlerin raflarında yeni sahiplerini bekliyor.Bu ilgi çekici giyilebilir teknolojiler arasında insanı şaşkına çevirecek derecede farklı örnekler de bulunuyor.

• Whistle 3

Whistle 3 adlı giyilebilir cihaz evcil hayvanlarımız için tasarlanmış. Bu cihazı evcil hayvanınızın tasmasına bağlayarak onun nerede olduğunu GPS teknolojisiyle takip edebilecek, aktivite takibini yapabilecek ve tüm bu bilgileri akıllı telefonunuzda raporlar halinde gözlemleyebileceksiniz.

4828 kilometrelik bir alanda konum takibi yapabilen Whistle 3 evcil hayvanınızın dişleme, pençeleme ve yalama gibi davranışlarına dayanıklı bir gövdeye sahip.

Philips SmartSleep Derin Uyku Başlığı

Bu teknoloji uyku sorunları yaşayanlara ya da daha rahat uyumak isteyenlere hitap ediyor. Başınızı yumuşacık dokusuyla saran Philips SmartSleep Derin Uyku Başlığı, günde 7 saatten az uyuyanlar için tasarlanmış bir cihaz.

İlaç kullanmadan rahat uyumak isteyenler ve bu cihazı tercih edenler, aynı zamanda cihazın sensörlerinin topladığı verileri de akıllı telefonları üzerinden kontrol edebiliyor.

• Blacksocks Smarter Socks Plus+

Blacksocks Smarter Socks Plus+ adlı çoraplar paketten çıktıları anda veri toplamaya başlıyor.

Akıllı telefonunuza indireceğiniz bir uygulama üzerinden RFID teknolojisiyle bilgi veren çoraplar, onları ne zamandan beri kullandığınızı, ne sıklıkla giydiğinizi ve kaç kere yıkadığınızı istatistiksel olarak raporluyor. Bu sayede hem planlı ve programlı biri olmanın keyfini çıkarabiliyor, hem de çorabınızın eskiyip eskimediğinizi analitik veriler aracılığıyla tespit edebiliyorsunuz.

• Bose Frames Audio AR Güneş Gözlüğü

Bose Frames Audio AR Güneş Gözlüğü, kulaklarınızı rahat bırakarak müzik dinleme keyfini vaat ediyor. Üstelik bu müzik keyfi esnasında gözleriniz güneşin zararlı ışınlarından etkilenmiyor.

Özel çerçeve tasarımı sayesinde hem etrafınızdakileri hem de kulaklarınızı rahatsız etmeden müzik dinlemenize imkan tanıyan bu ilginç giyilebilir cihaz ses kalitesi konusunda da epey iddialı.

• Levi’s x Google Jacquard Commuter Trucker Jacket

Levi’s, bu kez dokunmatik özellikli bir kot ceketle karşımızda. 21. yüzyılın kot ceketi olarak nitelendirilen bu ikonik moda ürünü Google işbirliğiyle üretildi.

Kolunun ön kısmında dokunmatik bir yüzeye sahip olan ve Bluetooth bağlantısı sayesinde akıllı telefonunuzla senkronize hale gelebiliyor.Bu ceket, akıllı telefonunuzdan uzaklaştığınızda sizi uyararak telefonunuzu kaybetmemeniz adına yardımcı oluyor

• Motiv Smart Ring

Parmağınıza takıp akıllı telefonunuzla eşleştirdiğiniz andan itibaren hareketlerinizi takip eden, kalp atışınızı ölçebilen ve uyku takibinizi yapan bu yüzük tam bir teknoloji harikası.

• Posture Reminder T-Shirt

İsveç odaklı bir Kickstarter projesi olan Posture Reminder T-Shirt, adının Türkçe karşılığından anlaşılabileceği gibi bir “Duruş Hatırlatıcı T-Shirt”.Bu T-Shirt, omurganızın deforme olmaması için elinden geleni yapıyor.

Naylon ve spandex malzemeden üretilmiş olan T-Shirt içlik olarak da kullanılabiliyor. Hem kadınlar hem de erkekler için çeşitli beden seçeneklerine sahip olan bu T-Shirt  duruş bozukluğunun önüne geçmek için tercih edilebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap