1. Ana Sayfa
  2. Nedir?
  3. IBM Blockchain World Wire Nedir?

IBM Blockchain World Wire Nedir?

IBM Blockchain World Wire Nedir?

IBM’deki blockchain ve dijital para birimleri başkanı Jesse Lund’un açıkladığı gibi, IBM blockchain World Wire tamamen yeni bir ödeme ağıdır.Hem bankaları hem de bankaları olmayan düzenlenmiş finansal kurumlar için tasarlanmıştır. Lund’a göre, IBM Blockchain World Wire ile IBM, finansal kurumların daha önce olduğundan daha fazla, daha hızlı ve daha ucuz para taşımasına izin vererek, ödemeler dünyasını radikal bir şekilde yeniden yaratıyor.

“IBM blockchain World Wire, ortak bir API kümesi kullanarak, aynı ağda yayınlanan dijital varlıkların yanı sıra finansal mesaj alışverişi için katılımcıları eşler arası bir ağ üzerinden birbirine bağlayarak çalışır. Anlaşmanın yanı sıra mesajlaşma sonuçları, denetlenebilirlik ve bunun için inşa ettiğimiz tüm havale başvuruları boyunca şeffaflık faydaları için bir blok zincirinde saklanır ”diye ekledi.

IBM Blockchain World Wire Ne Yapıyor ?

Lund, World Wire teknolojisinin finansal kuruluşların birbirlerini keşfetmelerine, birbirlerine güvenmelerine, sınır ötesi ödemeler için iletişim kurabilmelerine ve dünya çapında para taşımak için çok çeşitli dijital varlıklar kullanarak mutabakat araçları olarak etkileşime girmelerine olanak sağlayacağını açıkladı. gerçek zamanda. Ayrıca IBM Blockchain World‘ü bu kadar benzersiz kılan şeylerden birinin, ödeme verileri ve paranın aynı ağ üzerinde gerçekten birlikte hareket ettiği değer olduğunu belirtti.

“Birincil değer teklifi, paranın daha hızlı ve daha ucuz hareket etmesidir. Değerin bir noktadan diğerine aktarılması sürecinin tamamında daha az sürtünme vardır. Genel olarak, bunun yalnızca müşteri deneyimini iyileştirdiğini düşünüyorum. Para, bugün bilgi akışı kadar hızlı akmalıdır ”dedi.

Tüketiciye ne gibi faydalar getirecek?

Stellar’ın kurucu ortağı ve CTO’su Jed McCaleb şunları söyledi:

”Tüketicilere istedikleri tür para birimini, dünyanın neresinde olursa olsun kullanma esnekliği sağlıyor. Yani, eğer dolarınız varsa ve seyahat ediyorsanız, bu dolarları dünyanın herhangi bir yerinde sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.”

 

Yorum Yap

Yorum Yap