1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. İlaç devi Merck & Co , Blockchain teknolojisini kullanmak istiyor

İlaç devi Merck & Co , Blockchain teknolojisini kullanmak istiyor

ilacsirketi

Merck Sharp & Dohme (MSD) olarak da bilinen ilaç devi Merck & Co , yük taşıma sürecini izlemek için blockchain teknolojisini kullanmak istiyor.

Patent, 21 Haziran’da  US Patent and Trademark Office – ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi  (USPTO) tarafından yayınlandı ve Aralık 2016’da sunuldu. Buna göre, en büyük on ilaç şirketinden biri, ürün hakkında bilgi depolayabilecek bir blockchain tabanlı ağ oluşturmayı planlıyor. Böylece, ürün bir sonraki hedefe giderken, ağa erişimi olanlar, ürünün nerede olduğunu kolayca kontrol edebilirler. Bir ürünün kimliğini doğrulamak için daha sonra harmanlanmış bilgiler kullanılacaktır.

Daha basit kelimelerle, asıl amaç sahteciliğe karşı mücadele  etmektir . Merck, halihazırda iç ürün doğrulamasına geçmişti ve sunulan patent, sahte ürünlerin elimine edilmesi için farmasötik devi aradığı gibi görünüyor.

Blockchain teknolojisi “ okuma sonuçlarının güvenli ve güvenilir bir şekilde depolanmasını sağlar”

Merck, patent blockchain teknolojisinin “ okuma sonuçlarının çok yüksek veri bütünlüğü ile güvenli ve güvenilir bir şekilde depolanmasını mümkün kıldığını, böylelikle bu tür veriler ile manipüle edilmesi veya silinmesi ya da başka şekilde daraltılması, örneğin; kasıtsız veya kasıtlı silinme veya veri bozulması nedeniyle . ”

“ Ayrıca, saklı bilgiye erişimin mümkün olduğu her yerde saklanan bilgilere erişilebilir. Bu, güvenli ve dağıtılmış bir depolamaya ve depolanmış okuma sonuçlarına, örneğin burada tarif edildiği gibi bir kompozit güvenlik işareti ile işaretlenmiş bir ürünün tedarikçisinin, ürünün yaratıcısı olup olmadığını kontrol etme gibi bütünlük doğrulama amaçları için erişim sağlar. ya da değil, ”diye açıkladı şirket.

İlaç firmasının teklifinin onaylanıp onaylanmayacağı, Merck & Co.’nun çeşitli girişimlerde bulunarak blockchain uzayına olan ilgisini şimdiden göstermiş ve ürün izleme için savaşmaya devam edecektir.

Yorum Yap

Yorum Yap