1. Ana Sayfa
 2. Nasıl Yapılır ?
 3. Instagram Ortak İzleme Nasıl Kullanılır ?

Instagram Ortak İzleme Nasıl Kullanılır ?

Instagram Ortak İzleme Nasıl Kullanılır ?

Instagram Ortak İzleme, siz ve arkadaşlarınızın Instagram yayınlarınızdan gelen yayınları sesli veya görüntülü aramalar üzerinden birlikte görüntülemenizi sağlayan yeni bir sohbet özelliğidir.

Instagram Ortak İzleme Özelliğini Nasıl Kullanabilirim ?

 1. İnstagram uygulamasını açın ( iOS , Android ) ve doğrudan mesajlarınıza erişmek için ekranınızın sağ üst köşesindeki kağıt uçak simgesini tıklayın. 
 2. Ekranınızın sağ üst köşesinde, kullanıcı adınızın yanındaki kamera simgesini tıklayın. Instagram Birlikte İzleme özelliğini kullanmak istediğiniz kişiyi arayın veya gösteriliyorsa önerilen listeden adlarını seçin. Görüntülü sohbetinize 6 adete kadar hesap ekleyebilirsiniz.
 3. Aramayı başlatmak için ‘Başlat’ı seçin ve arkadaşlarınızın cevap vermesini bekleyin.
 4. Görüntülü sohbet başladıktan sonra ekranınızın altındaki ‘Medya’ simgesini tıklayın.
 5. Video görüşmenizdeki diğer kişilerle birlikte bakmak istediğiniz ‘Beğendiğiniz’ yayınlarınızın kataloğundan resmi seçin. Ekrandaki görüntüyü istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz ve arkadaşlarınız kendi sevdikleri yayınları da değiştirebilir.

Instagram canlı yayın arkadaş davet etme özelliği nasıl kullanılır?

 1. İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra , sayfanın üst kısmında bulunan kamera görüntüsüne tıklıyorsunuz.
 2. Açılan ekranın alt satırında CANLI yazısına tıklayın.
 3. Canlı yayına başladıktan sonra size alt kısımda bi uyarı geldiğini göreceksiniz ” Canlı videonda yer almasını istediğin bir konuk seç ” diye bu alana tıklayıp devam ediyoruz.
 4. Açılan kısımdan davet etmek istediğiniz arkadaşınızın kullanıcı adını yazıp seçerek ekle diyerek arkadaşınızla birlikte canlı yayında görüşebilirsiniz.

Takip ettiğiniz biri arkadaşınızla birlikte canlı yayınlandığında, öyküler çubuğunuzda iki çevrenin bir araya geldiğini göreceksiniz. İzlemek için üzerine dokunabilir, takip ettiğiniz gibi yorum yapabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap