1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. iPhone’larda bir hata tespit edildi , Arayanların Kamera ve Mikrofana Erişmesini Sağlıyor

iPhone’larda bir hata tespit edildi , Arayanların Kamera ve Mikrofana Erişmesini Sağlıyor

iPhone’larda tespit edilen bir hata, aranan kişi aramayı cevaplamasa bile sesini ve bazen de görüntüsünü karşı tarafa iletiyor.

Group-FaceTime-iOS-12.12

iPhone’larda tespit edilen bir hata, aranan kişi aramayı cevaplamasa bile sesini ve bazen de görüntüsünü karşı tarafa iletiyor.

9to5mac tarafından yapılan açıklamada , Hata, FaceTime’ı olan birini aramanıza ve diğer uçtaki kişi gelen aramayı kabul etmeden veya reddetmeden önce telefonundan gelen sesi hemen duymanızı sağlamakta. Apple, sorunun “bu haftanın ilerleyen saatlerinde” bir yazılım güncellemesinde ele alınacağını söyledi.

Bu hatanın, iOS 12.1 veya daha yeni bir işletim sistemine sahip telefonlarda ortaya çıktığı düşünülüyor. Arayüzde aranan kişi sohbete katılmış gibi gözükse de gerçekte telefonları hala çalıyor durumda oluyor.

iPhone FaceTime hatasını nasıl yapılıyor ? :

  • iPhone ‘daki bir kişiyle FaceTime Video görüşmesi başlatın.
  • Arama yapılırken, ekranın altından yukarı kaydırın ve Kişi Ekle’ye dokunun.
  • Kişi Ekle ekranında kendi telefon numaranızı ekleyin.
  • Daha sonra, aramayı henüz kabul etmemiş olsalar bile, kendiniz ve ilk aradığınız kişinin sesi de dahil olmak üzere bir FaceTime grubu arayacaksınız.

Diğer kullanıcı grup sohbetine katılmış gibi UI’de görünecek, ancak gerçek cihazlarında hala Kilit ekranında çalıyor olacak.

Arama çalarken, ekranın altından yukarı kaydırın ve aramaya kendinizi ekleyin.

Buradaki hasar potansiyeli gerçek. Herhangi bir iPhone kullanıcısının devam eden sohbeti seslerini dinleyebildiklerini bile bilmeden dinleyebilirsiniz. Apple hatayı düzeltene kadar, FaceTime’ı tamamen devre dışı bırakmanın yanı sıra, kendinizi bu saldırıya karşı nasıl savunacağınız tam olarak açık değil.

Yorum Yap

Yorum Yap