1. Ana Sayfa
  2. Kategorilendirilmemiş
  3. İspanyol Bankası BBVA, Ethereum blok zinciri üzerinden 150 milyon dolar borç veriyor
Trendlerdeki Yazı

İspanyol Bankası BBVA, Ethereum blok zinciri üzerinden 150 milyon dolar borç veriyor

İspanyol Bankası BBVA, Ethereum blok zinciri üzerinden 150 milyon dolar borç veriyor

İspanya’daki ikinci en büyük banka, Ethereum blok zincirini kullanarak 150 milyon dolar değerinde bir sendikasyon kredisi çıkardı ve Finansal süreleri bildirdi.

Kredi, Japonya’nın MUFG’si ve Fransa’nın BNP Paribas’ı da dahil olmak üzere üç ülke tarafından sağlandı. Sendikasyon kredisi, bankaların riski yaymasına ve borçluya daha fazla kredi vermesine izin verir.

Çarşamba günü Financial Times’ın verdiği bir rapora göre, 150 milyon dolarlık kredi İspanya’nın ulusal elektrik sağlayıcısı Red Electrica’ya verildi. Kredi, ethereum blok zinciri kullanılarak güvence altına alındı ​​ve imzalandı. Blockchain teknolojisi, yıllardır kağıt tabanlı sistemler kullanıldığı gibi, operasyonlar için potansiyel bir araç olarak test ediliyor.

Yeni teknolojiyi kullanarak kredi birkaç gün içinde güvence altına alınmış, eski yöntemin tamamlanması iki hafta sürecektir. Financial Times’la konuşurken, BBVA’da küresel finans sorumlusu Ricardo Laiseca, yeni yöntemin borç verenin maliyetini azalttığını çünkü “her şey sistem tarafından arka ofis ve işletim maliyetleri açısından otomatik olarak kaydediliyor.” dedi.

Bankalar, günümüzde halihazırda yer alan çok sayıdaki banka ile şeffaflığı ve iş hızını arttırmak için potansiyel bir araç olarak blok zincirleme teknolojisine sürekli olarak bakıyorlar. BNP Paribas, bankanın bir bölümündeki dahili bir blok zinciri platformunu test ediyor. JPMorgan of New York, hali hazırda altın çubukları ve potansiyel olarak diğer metalleri işlemek için kullanılacak olan ‘Quroum’ adı verilen ethereum esaslı bir blok zincir dahil olmak üzere iki blok zincir işletmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap