1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Komodo’dan Dünyanın ilk web tarayıcı tabanlı Atomic Swap çözümü

Komodo’dan Dünyanın ilk web tarayıcı tabanlı Atomic Swap çözümü

komodo-image

2014’ten beri atomic swap teknolojisinde çalışan bir blok zinciri geliştirme ekosistemi olan Komodo, dünyanın ilk web tarayıcı tabanlı atomic swap gerçekleştirdiğini ve merkeziyetsiz borsa çözümü AtomicDEX ‘i web tarayıcılarıyla genişletmeyi planladığını duyurdu.

Atomic swap , kullanıcıların herhangi bir üçüncü taraf katılımı olmadan dijital varlıkları alıp satmalarını sağlayan akıllı sözleşme teknolojisidir.

AtomicDEX

Kısa bir süre önce Komodo, dünyanın ilk mobil DEX’i olan AtomicDEX ‘in beta versiyonunu iOS ve Android sistemlerinde indirmek üzere halka açtı.Uygulama beta sürümü 3.500 ‘den fazla indirme elde etti ve kullanıcıların birden fazla para birimi, blok zinciri ve herhangi bir aracı kullanmadan takas işlemleri arasında eşler arası işlem yapmalarına izin veriyor.

Gelecek aylarda Komodo ekibi, tüm büyük işletim sistemleri ve tarayıcılar için AtomicX desteğini sunacak.Bir uygulama indirmenize gerek duymadan AtomicDEX kullanarak işlem yapmak isteyen kullanıcılar, sadece bir URL’yi ziyaret ederek ve hesaplarına giriş yaparak bunu yapabilecekler.

Kullanıcı sayfayı ziyaret ettiğinde, AtomicDEX uygulaması tarayıcıya yüklenir ve bağımsız bir p2p düğümü açar. Uygulama tamamen müşteri tarafında olacak ve herhangi bir hassas veri veya private key , borsa sırasında üçüncü bir tarafa devredilmeyeceği belirtiliyor.

Atomic swap teknolojisi sayesinde kullanıcılar, işlemlerin gerçekleştiği ana kadar, her zaman fonlarının özel anahtarları üzerinde tam kontrol sağlayabiliyorlar.

Yorum Yap

Yorum Yap