1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. Kripto Ödeme Firması UTRUST , İsviçre Mevzuat Onayını Aldı

Kripto Ödeme Firması UTRUST , İsviçre Mevzuat Onayını Aldı

Kripto Ödeme Firması UTRUST , İsviçre Mevzuat Onayını Aldı

Kripto Ödeme Firması UTRUST Cuma günü yaptığı açıklamada , Financial Services Standards Association (FSSA) ‘ya katılmaya yeşil ışık yakıldığını açıkladı.

Karar, UTRUST ‘ın İsviçre Kara Para Aklama Yasası uyarınca ‘finansal aracı‘ olarak çalışabileceği anlamına geliyor. Sonuç olarak, firma dijital ödeme teknolojisi sağlayıcısı olarak çalışmaya başlayabilir. Açıklamada, UTRUST ayrıca FSSA ‘ya katılmanın hem tüccarlar hem de müşteriler için işe alım sürecini hızlandıracağını söyledi. UTRUST kurucu ortağı ve şirketin CEO’su Nuno Correia,

“Bu SRO üyeliğini güvence altına almak, operasyonel modelimiz olan UTRUST’a ve bir bütün olarak blok zinciri ekosistemine daha fazla güvenilirlik sağlıyor” dedi.

“Bu, blockchain şirketleri için yeni bir standart oluşturuyor ve bu teknolojinin burada kalacağı konusunda güçlü bir mesaj gönderiyor.”

FSSA’ya katılan firmalar bir dizi uyumluluk şartına tabidir.

Bu, UTRUST’ın düzenli olarak denetleneceği anlamına gelir. Daha da önemlisi, ödemeler şirketinin de müşterinin işe alım sürecinde çok titiz olması gerekecektir.

Firma, kara para aklama ve işletme kurallarını yerine getirme kurallarını yerine getirmeniz gerektiğini ve bunun yapılmasını sağlamak için faaliyetlerinin düzenli olarak izleneceğini söyledi.

Correia, “Ekosistem merkezileşmiş olmasına rağmen, şirketlerin büyümesi ve büyümesi, kitle pazarındaki diğer şirketlerle ilişki kurması ve faaliyetlerini genişletmesi için, düzenlemenin zorunlu olduğuna inanıyoruz” dedi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap