1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. Kripto Para Birimleri ile ilgili GitHub gelişmelerini CryptoMiso ile İzleme

Kripto Para Birimleri ile ilgili GitHub gelişmelerini CryptoMiso ile İzleme

Github hareketleri, belirli bir krito para oranının popülerliğini ölçmenin mükemmel bir yoludur. Her ne kadar bu herhangi bir yöntemle mükemmel bir metrik olmasa da, bir sürü para biriminin diğerlerinden çok daha aktif geliştiricilere sahip olduğunu göstermektedir. CryptoMiso adıyla geçen yeni bir site, şu ana kadar 600’den fazla para biriminin GitHub gelişmelerini izliyor.

Belirli bir kripto akışının popülaritesini ve değerini ölçmek için insanların alabileceği birçok yaklaşım vardır. Geçerli fiyat, işlem hacmi ve pazar payı tüm ortak ölçütlerdir. Bunların hiçbiri, diğer katkıda bulunan faktörlerin de olduğu gibi, gerçek hikayeyi anlatmıyor. Özellikle para birimlerinin çoğunun yalınlığa ve manipülasyona dayandığı göz önüne alındığında, açık ve net bir resim yapabilen tek bir metrik yoktur.

CryptoMiso‘da bulunan bilgiler , hangi para birimlerinin önümüzdeki parlak gelecekleri olduğuna dair mükemmel bir gösterge.Belirli kripto para projeleri ile ilişkili tüm GitHub gelişmelerini izleyen bir siteye sahip olmak iyidir. Rakamlar tek başına asla hikayeyi anlatmaz, ancak bu,metriğin gözden kaçırılmaması gerektiği anlamına gelmez.

Şimdiye kadar, site Cardano’nun en aktif GitHub depolarından birine sahip olduğunu gösteriyor. 51 farklı katılımcı arasında 6.400’dan fazla taahhüt kaydedildi. İspatlanacak her şeye sahip bir proje için, bu konuda bazı doğru geliştirici faaliyetleri görmek güzel. Yine de 6.000’in üzerinde taahhüt oldukça fazla ve bunların gerçek özelliklerle ilgisi olmayan pek çok şeyin olduğunu varsaymak güvenlidir. Kod temizleme işlemi, sonuçta GitHub üzerinde bir taahhüt olarak sayılıyor.

CryptoMiso’ya göre, en iyi 10 “aktif” GitHub reposunda bazı ilginç isimler yer alıyor. GlobalToken, United Bitcoin ve EOS gibi şeylerin, bu listede en çok görmeyi bekleyecekleri isimler olması gerekmiyor. Aslında, ilk 15 kripto para biriminden sadece üçü listede şu anki sırada yer alırken, diğer 12’si GitHub ‘da gelişimi açısından çok daha az popüler.Yeni projelerin, kurulan kripto para birimlerinden daha fazla etkinlik izleyeceği normaldir.

Bitcoin’in,çok aktif bir GitHub deposu var. 1.825 taahhüt ve 100’den fazla katkıda bulunan kişi kodu ekleyerek ve değiştirirken, işler bu alanda oldukça iyi görünüyor.Bitcoin Gold ve Super Bitcoin neredeyse aynı GitHub taahhüt numaralarına ve her biri için de 100’den fazla katılımcısına sahiptir. Bu sayıların çoğunun bu kadar anlamlı olmadığı açıktır, ancak dikkatli bakmaksızın ilginçtirler.

 

 

Kaynak : TheMerkle

Yorum Yap

Yorum Yap