İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Nedir?
 3. Kripto Para Birimlerinin Fiyatları Nasıl Artıyor?

Kripto Para Birimlerinin Fiyatları Nasıl Artıyor?

Bitmain kendi kripto para indeksini başlattı
 1. Öncelikle ” Fiyatları Korumak ” 

  Kripto para birimleri, piyasalarda işlem görürken, fiyatlarını yukarı veya aşağı doğru iten çeşitli güçleri görür. Fiyatın istikrarlı kalması ya da yükselmesi için uygulanabilecek bir dizi tedbir var.
  Bir şifrelemenin fiyatı onun değerinin bir yansımasıdır. Ne kadar yararlı olursa, bunun için talep artar. Bu talep, herhangi birinin fiyatını harekete geçiren şeydir.
  Bununla birlikte, fiyatı etkileyen sadece iç faktörler değildir. Yalnızca bunları satmak için şifreli para birimi satın alan tüccarlar tarafından uygulanan spekülatif basınç, bir madalyonun fiili kullanışlılığına bakılmaksızın fiyatını etkileyebilecek bir dış faktördür.
  Çoğu zaman, bu baskı olumsuz tüccarlar satışa başladığında fiyat düşüyor. Bu gibi durumlarda bir madalyonun arkasındaki geliştiriciler, fiyatı yukarı itmek ve aşağı yönlü dinamiği karşılamak için kendi hilelerinden oluşan bir cephaneliğe başvurabilirler. Şimdi bu yöntemlerden bazılarına bir göz atalım.

 2. Medya desteği

  Basın haberinin iyi olması, haberler, mülakatlar veya ortaklık duyuruları olması, herhangi bir jetonun daha başarılı görünmesine ve fiyatın olumlu etkisine sahip olması.

  Bir kriptokraside çok iyi şeyler olabilir: geliştiriciler yeni özellikler ekleyebilir, yeni bir exchange’de ticarete açılabilir, kodları bir yazılım analisti tarafından incelenebilir, bir ödül programı başlatılabilir vb.

  Bütün bunlar, projenin hâlâ canlı ve büyüdüğünü gösterir; bu fiyat için her zaman iyidir. Bununla birlikte, pazar bir şeyler almadan önce bu şeyleri bir şekilde öğrenmelidir. Medyanın içeri girdiği yer.

  Haber satış mağazalarıyla ortaklık kurarak ve kriptokrasi ile ilgili sürekli haber akışı sağlayarak geliştiriciler fiyatın yukarı doğru dinamikliğini önemli ölçüde artırabilir.

 3. Halk desteği

  Büyük ve sadık bir hayran kitlesine sahip olmak, herhangi bir gizlilik için gerçek bir hazinedir.

  İnsanlar için çoktan çoktan güvenilir olanlardan daha güvenilir olması doğaldır.
  Bu nedenle, birçok şifreli para birimi, gerçek taraftarların çekirdek kitlelerini oluşturmak için zaman ayırıyor.

  Bu insanlar madalyonun gelişimi için yeni fikirler katabilir, değerli geri bildirimler sağlayabilir ve en önemlisi, en sevdikleri şifreli eşzamanlılığın gerçekten güvenilir olduğuna inananlara inanırlar.

  ICO kampanyası başlatmadan önce güçlü bir takipçi kitlesi oluşturmak çok önemli. Bir çeşit kartopu etkisi sağlar – daha fazla insan bir madalyona yatırım yaparsa, daha büyük olasılıkla yabancılar paralarına katkıda bulunur ve bu talebin tamamı fiyatı artırır.

  Bunu göz önüne alarak, ICO’nun başlamasından önce kritik bir kitleye sahip olmanın neden önemli olduğu açıkça anlaşılıyor. Bu denize lemmings gibi ama daha iyi biten var.

 4. Ticaret simülasyonu

  Kriptokrasitenin büyümesi için, yeterli likiditeye ihtiyacı var. Piyasada yeterince organik aktivite yoksa, ticaret botlarını kullanarak yapay olarak yaratılabilir.

  Bir şifre paylaşımı, onu kullanmak isteyen insanlar onu yeterli miktarda satın alamazlarsa popüler olamaz. Bir sikke genç olduğunda ve çoğu insan bunu düzenli olarak satmazken, bu gerçek bir problem teşkil edebilir.

  Bu gibi durumlarda, önceden belirlenmiş talimatlara göre piyasada otomatik olarak işlem yapacak botlar kullanmak mümkündür. Sikkeleri sürekli hareket ettirerek, bu yapay boğalar ve ayılar, likiditeyi artırmakta ve bu da küçük harf kullanımının biraz daha büyümesine olanak tanımaktadır.

  Açıkçası, bu kendi başına para birimine gerçek bir talep yaratamayan yapay bir önlem. Bununla birlikte, bazı durumlarda, botlar, yalnızca artan bir likidite sağlamak için kullanışlı bir araç olabilir.

 5. Gerilla Pazarlaması

  Sosyal medyada insanlara ulaşmanız, madeni paranız için hype üretmenin ucuz ve etkili bir yolunu sağlar.

  Sosyal medyada bulunan kripto para birimlerine ayrılmış birçok grup, sıkı sıkıya örülen toplulukları temsil eder ve onlarla iletişim kurmak, bir jetonla ilgili haberler yaymanın en hızlı yollarından biri olabilir.

  Burada en etkili taktiklerden biri, kriptokrasinin gelişim süreci ya da gelecekteki fiyat hareketi hakkında söylentilerin yayılması – potansiyel olarak sosyal medyada yangın gibi yaygınlaşan her şey. Bazen geliştiriciler sırları kendileri sızdırarak kullanırlar.

 6. Pumping

  Pompalama, madalyonun arkasındaki kişilerin yapay olarak sıkıntıya düştüğü ve daha sonra yüksek talebi taklit ettiği, çoğunlukla kaşlarını çatmak için piyasa manipülasyonu uygulamasıdır.

  Genel olarak, kriptokrasi ticaretinin en büyük payı çeşitli çevrimiçi alışveriş birimlerinin sipariş defterlerinde gerçekleşir. Bireysel tüccarlar, satın alma ve satma emirlerini burada kabul edilebilir fiyatlarla listeler.

  Bazen, bu doğal süreç, bozuk para “pompalamak” isteyen insanlar tarafından bozulabilir. Genellikle, şu andaki ortalama fiyatı veya yakınında listelenen tüm siparişleri satın almaya başlar. Bu süreç gizlice yapılır ve fiyatı kontrolsüz şekilde yükselmesine izin vermemek için tüm süre izlenir.

  Sipariş defteri birkaç kez boşaltılınca yapay bir madeni para sıkıntısı yaşanır. Kısa bir süre sonra, piyasa tepki verir ve tedarik yetersizliği nedeniyle fiyat artar.

  Bu uygulama genelde kriptokrasi topluluğunda incelenir; çünkü çoğunlukla fiyat dalgalanmasından sonra madalyonların hemen satıldığı “pompa ve döküntü” şemalarının bir parçası olarak kullanılır ve tekrar çarpışır.

  Bununla birlikte, tüm felaket ve karanlık değildir – açık piyasalarda kripto para birimleri mevcut, bu nedenle kesinlikle herkes fiyat hareketinden faydalanabilir. Biri, yaklaşmakta olan bir pompa işaretlerini nereden bulacağınızı bilmek zorundadır ve orada yardımcı olacak bazı faydalı araçlar vardır.

  Böyle bir örnek CryptoPing, gerçek zamanlı olarak tüm altprogram pazarlarını izleyen ve yaklaşmakta olan bir pompa tespit ettiği zaman kullanıcıları uyaran bir Telegram botudur. Kripto piyasaları üzerinde anlamlı kararlar vermek için, büyük miktarda veri işlemek gerekir, bu nedenle bu tür yazılım araçlarının yardımı, ihtiyatlı tüccarlara paha biçilemez olabilir.

 

Kaynak : CoinTelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap