1. Ana Sayfa
  2. Kategorilendirilmemiş
  3. Lightning Network , 100 BTC Kapasiteli Yeni Kilometre Taşına Doğru İlerliyor

Lightning Network , 100 BTC Kapasiteli Yeni Kilometre Taşına Doğru İlerliyor

Lightning Network Nedir? Kendi node kurmak için yapmanız gerekenler

Lightning Network ‘ün geçen seneden beri kaydettiği kayda değer ilerleme, mainstream finans piyasasında Bitcoin ödemelerine yardımcı olabilir.

3 Eylül’de, Bitcoin’in ölçeklenebilirlik çözümü Lightning Network, 100 BTC’yi aşan toplam node kapasitesiyle ilerlemesine devam ediyor. Şu anda, 3300’den fazla node ve 12.000 açık kanal 100’ün üzerinde BTC tokeni ağ kapasitesine katkıda bulunuyor. Şebeke kapasitesi, Temmuz ayında 50 BTC kapasitesine ulaşan Lightning Network sadece bir ay içinde iki katına çıktı. Geçen seneye göre , Lightning Network büyümesinde kayda değer bir ilerleme var.

Lightning Network, Bitcoin ağı için ikinci katman bir ölçeklenebilirlik çözümüdür. Lightning, Bitcoin blockchain’in tepesindeki başka bir tabakadır ve blok zincirine eklemeden önce işlemlerin ileri geri geçiş yapmasına izin verir. Bu, Bitcoin ağında gerçekleşen ağ tıkanıklığını azaltmaya yardımcı olur. Lightning Network’ün temel amacı, maliyetleri düşük tutmak ve daha fazla yatırımcıyı Bitcoin blockchain’e yerleştirerek işlem hızlarını arttırmaktır.

CoinGate , Bitcoin Lightning Network ödemelerini başlattı

CoinGate , Bitcoin Lightning Network ödemelerini başlattı

Kripto para ödeme ağ geçidi CoinGate, satıcılar için Lightning Network ödeme işlemlerini resmi olarak eklediğini açıkladı.

CoinGate, Lightning Labs tarafından geliştirilen 100’den fazla satıcıyla bir Lightning Network entegrasyonu başlattı.Bitcoin’i CoinGate platformu üzerinden aktif olarak kabul eden 4000’den fazla işletme, herhangi bir ek çaba gerektirmeden Lightning ödemelerine hemen erişebilecek.Lightning-enabled yazılımın kullanımı nedeniyle fonların kaybedilmesi durumunda tüccarlar maliyetler için bir güvenlik teminatı sağlar.

CoinGate CTO Rytis Bieliauskas ;

“Bu çok yeni bir teknoloji. Kaçınılmaz olarak,bizim uygulamalarımızda ya da Lightning Ağında bazı hatalar olacaktır. Sadece bize değil, tüm topluma yardım ederek , bulduğumuz hatalar tüm protokole yardımcı olabilir. ”

CoinGate ayrıca kriptodan fiat alışverişine dair karışıklıkları da ele alacak. CoinGate CCO Vilius Semenas, CoinGate’in geri ödeyeceği faturaların sayısında herhangi bir sınırlama olmadığını söyledi.

“Tek bir hata olmadan 100’den fazla ödeme gerçekleştirdik. Başlangıçta, bir ağ hatası nedeniyle meydana gelirse kayıpları tazmin edeceğimizi açıkladık, ama aslında hiç olmadı. ”

Bitcoin’in ödeme işleme çözümlerine dayanan 4000’den fazla tüccar, Şimşek Ağı aracılığıyla ödemeleri kabul edecektir. CoinGate’in Lightning özellikli hizmetlerini kullanan önemli satıcıların bazıları, Livejasmin ve Manyvids, oyun mağazası Mmoga.com, İsviçre saat üreticileri Chronoswiss ve Louis Chevrolet

Yorum Yap

Yorum Yap